مقالات اورتوپدی

قیمت عمل تعویض مفصل لگن در سال 1400 چقدر است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هزینه عمل تعویض مفصل لگن و ران

تعویض مفصل لگن به عملی گفته می شود که درآن مفصل لگن یا هیپ به طور کامل یا بخشی برداشته شده و یک مفصل مصنوعی به جای آن قرار داده می شود. یکی از سوالاتی که درباره این عمل مطرح است هزینه تعویض عمل مفصل لگن است. افراد بیشتر به دنبال این هستند که جراحانی را پیدا کنند که این عمل را با قیمت کمتری انجام دهند. به همین دلیل در این مقاله به طور اختصاصی به بیان مواردی درباره قیمت آرتروپلاستی لگن و ران می پردازیم تا افراد بتوانند پاسخ سوالات خود را بگیرند.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1400

قیمت عمل تعویض مفصل لگن و ران در سال 1400 به عوامل زیادی بستگی دارد. در تعیین هزینه باید چندین نکته را در نظر گرفت. یکی از عواملی که بر هزینه عمل آرتروپلاستی لگن در سال 1400 تاثیر می گذارد میزان آسیب دیدگی مفصل است. عوامل دیگری همچون مهارت جراح و هزینه اتاق عمل هم در این زمینه موثرند. هرچه جراح سعی داشته باشد دستیاران حرفه ای تری را در کنار خود جمع کند قیمت عمل تعویض مفصل هیپ در سال 1400 هم تحت تاثیر قرار می گیرد. جراح بر اساس این موارد در روز معاینه بیمار هزینه نهایی را اعلام می کند.

قیمت مفصل مصنوعی لگن (هیپ)

یک عامل موثر در تعیین هزینه کلی عمل، قیمت خرید مفصل مصنوعی لگن است. این هزینه جدا از هزینه دستمزد جراح پرداخت می ‌شود و باید آن را در نظر گرفت. هزینه خرید مفصل مصنوعی لگن دارای مقدار و رقم دقیقی نیست زیرا در وهله اول برند های زیادی این ایمپلنت‌ را تولید می کنند و نمی توان انتظار داشت که همگی محصولات خود را با یک قیمت ارائه کنند. عامل مهم دیگر کیفیت و دوام مفصل ها است. مفصل های لگن با دوام تر با هزینه بیشتری به فروش می رسند. نوع و چنس مفصل لگن هم در این موضوع بی تاثیر نیست. همه افراد در ناحیه لگن دچار یک مقدار آسیب‌ دیدگی نیستند. بنابراین برند ها مفاصل را بسته به نیاز افراد مختلف تولید کرده و آنها را دسته بندی می کنند.

عوامل موثر در هزینه عمل تعویض مفصل لگن

در بخش های قبل هم بیان کردیم که عوامل و پارامترهایی وجود دارند که در تعیین هزینه عمل آرتروپلاستی لگن تأثیر داشته و بر اساس آنها هزینه نهایی مشخص می‌ شود. یکی از این عوامل که تاثیر زیادی هم دارد جراح منتخب است. وضعیت بیمار هم در این موضوع تأثیر زیادی می‌ گذارد. به همین دلیل است که آزمایشات و تست های مختلف روی بیمار انجام شده و جراح قبل از عمل او را معاینه می‌ کند. یک پارامتر دیگر که در قیمت بی تاثیر نیست، دستمزد کادر جراحی است. در این زمینه باید هزینه اتاق عمل هم در نظر گرفته شود. در کنار این عوامل و هزینه‌ ها بیمار به طور جداگانه هزینه هایی را برای انجام آزمایش، خرید دارو و... پرداخت می‌ کند که نباید از آنها غافل شد.

آیا بیمه هزینه تعویض مفصل لگن را پرداخت  می کند؟

عمل تعویض مفصل لگن از جمله جراحی هایی است که برای درمان اختلالات مفصل به کار رفته و جنبه درمانی دارد. به همین منظور انتظار می‌ رود که شرکت‌ های بیمه به آن خدمات بدهند. همه شرکت‌ های بیمه به یک اندازه به عمل ها پشتیبانی ارائه نمی ‌دهند. در واقع هر شرکت دارای طرح های بیمه مختلفی است و به هر فرد بر اساس نوع بیمه‌ ای که دارد خدمات ارائه می دهد. شرکت ‌های بیمه به دو صورت از بیماران پشتیبانی می کنند. در مواردی که با بیمارستان ها قرارداد دارند خدمات در همان بیمارستان ارائه شده و از حساب بیمار کسر می شود. در مواردی هم بیمار پس از مرخص شدن از بیمارستان به شرکت بیمه مراجعه می‌ کند و هزینه به او پرداخت میشود.

هزینه عمل تعویض مفصل لگن با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه های معتبر کشور است که تعداد زیادی از افراد از آن استفاده می کنند. این بیمه به عمل های درمانی خدمات ارائه می دهد. بیمه تامین اجتماعی جز بیمه های پایه به حساب می آید. این شرکت بیمه هم به دو شکل خدمات خود را عرضه می کند که در بخش قبل به آن اشاره کردیم. قبل از عمل فرد باید پیگیر شده و اطلاع پیدا کند که بیمه تامین اجتماعی او چه مقدار از هزینه ها را پرداخت می‌ کند. این بیمه تمام هزینه درمانی را پرداخت نمی ‌کند اما درصدی از آن را پوشش می‌ دهد.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن با بیمه سلامت

بیمه سلامت هم یکی از شرکت‌ های معتبر در زمینه ارائه خدمات بیمه ای می باشد. بیمه سلامت هم دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام با درصد خاصی خدمات بیمه ای را ارائه می دهند. به عنوان مثال در این شرکت از بیمه های معمولی تا بیمه های تکمیلی وجود دارند. هر کدام از این نوع بیمه ها بر اساس شرایط خود خدمات ارائه می دهند. بنابراین می توان فهمید که هر کدام از این نوع بیمه ها هم با هزینه مختلفی نسبت به دیگری باید تهیه شوند.

قیمت عمل تعویض مفصل هیپ با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی یکی از بهترین بیمه های هر شرکت بیمه ای می باشد. بیمه های تکمیلی با هزینه بیشتری تهیه می شوند اما در هنگام نیاز خدمات بهتری را به بیمار ارائه می دهند. این نوع بیمه ها برای درمان بیماران درصد بالایی از هزینه یا همه آن را پرداخت می ‌کنند. شرکت ‌های مختلف بیمه این نوع بیمه ها را ارائه می دهند. بنابراین افرادی که می خواهند تعویض مفصل لگن و ران انجام دهند می توانند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند. به دلیل اینکه بیمه تکمیلی خدمات خوبی را ارائه می دهد اکثر افراد برای دریافت آن اقدام می کنند.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح یک نوع بیمه خاص است که به زیر مجموعه های این ارگان ها و خانواده های آنها خدمات ارائه می دهد. افراد با دریافت این نوع بیمه می ‌توانند در هنگام درمان از خدمات آنها استفاده کنند. این نوع بیمه هزینه تعویض مفصل لگن را هم پوشش می دهد. بیمه نیروهای مسلح دارای انواع مختلفی است که هر کدام بر اساس ضوابط و بندهایی که دارند خدمات ارائه می دهند. کارکنان این ارگان می ‌توانند برای دریافت این نوع بیمه مراجعه کنند تا در زمان نیاز بتوانند از خدمات آن استفاده نمایند.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان های دولتی

قیمت تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان ‌های دولتی کمتر از مراکز خصوصی است. وزارت بهداشت هر سال هزینه های این بیمارستان‌ ها را مشخص می کند. تمام خدمات درمانی در بیمارستان ‌های دولتی ارزانتر هستند. دلیل کم بودن این هزینه این است که دولت بودجه ای را به این بیمارستان ها اختصاص می ‌دهد. همچنین این بیمارستان‌ ها با شرکت‌ های بیمه ‌ای بیشتری کار می کنند و این به نفع مراجعه کنندگان است.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان های خصوصی

قیمت  تعویض مفصل لگن بیشتر از بیمارستان ‌های دولتی است. البته این بیمارستان ها هم با شرکت ‌های بیمه ‌ای کار کرده و در این زمینه خدماتی به بیمار ارائه می دهند. اما تعرفه های بیمارستان های خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی است. این تعرفه شامل عمل های جراحی، هزینه درمان، ویزیت، مراقبت و... هستند. البته در صورتی که بیمار دارای بیمه خوبی باشد جای نگرانی نیست و بیمه ها موظف هستند به آن ها خدمات بدهند. در صورتی که بیمار قصد انجام عمل در بیمارستان خصوصی را داشته باشد حتماً باید نوع بیمه خود را بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

هزینه انواع روش های جراحی تعویض مفصل ران و لگن

 روش های مختلف انجام تعویض مفصل لگن و ران می توانند در تعیین هزینه جراحی موثر باشند. این روش ها را می توان از چند نظر دسته بندی کرد. یکی از این دسته بندی ها بر اساس نوع اتصال می باشد. یکی دیگر از دسته بندی ها بر اساس نوع مفصل تعیین می شود. این نوع دسته بندی بر اساس میزان آسیب و مقدار مفصل مصنوعی تعیین می شود. این روش ها هر کدام به گونه ای و با هزینه مخصوص به خود انجام می شوند.


به این محتوا رای دهید..

۱۶
۷۰
( امتیاز : ۱۹%)
ارسال دیدگاه:
captcha
o
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081