مقالات اورتوپدی

هزینه عمل تعویض مفصل زانو یا آرتروپلاستی زانو چقدر است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هزینه عمل تعویض مفصل زانو چقدر است؟

تعویض مفصل زانو یکی از عمل های مهم و پر کاربرد ارتوپدی است. طبق آمارهای به دست آمده تعویض مفصل در ناحیه زانو بیشتر از مفاصل دیگر انجام می شود. افراد قبل از انجام عمل تعویض مفصل زانو باید به موارد زیادی توجه کنند. یکی از مواردی که برای متقاضیان این جراحی بسیار مهم است و در موارد بسیاری بر اساس آن جراح مورد نظر را انتخاب می کنند، هزینه جراحی تعویض مفصل زانو است. اکثر افراد به هر دلیلی تمایل دارند این عمل را توسط جراحی انجام دهند که هزینه کمتری را از آن ها دریافت می کند. اما این موضوع نباید باعث شود که کیفیت انجام عمل تحت تاثیر قرار گیرد. در این مقاله توضیحات کاملی را درباره هزینه تعویض مفصل زانو بیان می کنیم. اگر قصد دارید عمل آرتروپلاستی زانو را انجام دهید این مقاله را تا آخر بخوانید.

قیمت عمل تعویض مفصل زانو چقدر است؟

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در سال 1400

هزینه عمل تعویض مفصل زانو در سال 1400 دارای مقدار معین و مشخص نیست. عوامل زیادی در تعیین قیمت تعویض مفصل زانو در سال 1400 تاثیر گذار هستند. باید در نظر داشت که هزینه های عمل های جراحی هر ساله دچار افزایش می شوند. این افزایش قیمت در سال 1400 هم اعمال شده است و بین 20 تا 30 درصد است. جراح بر اساس تجربه و مهارت خود و وضعیت بیمار این هزینه را تعیین می ‌کند. برای این ‌که یک فرد بخواهد بداند هزینه آرتروپلاستی زانو در سال 1400 برای او چقدر است باید معاینه شده و به این منظور به جراح مورد نظر خود مراجعه کند‌.

هزینه خرید مفصل مصنوعی زانو

هزینه خرید مفصل زانو دارای مقدار معینی نیست و عوامل زیادی بر قیمت ایمپلنت زانو تاثیر می گذارند. مفصل مصنوعی زانو که در کشور وجود دارد معمولا آمریکایی، فرانسوی یا ترکیه ای هستند و با کیفیت های مختلف تولید می شوند. همچنین برند های مختلفی در تولید این پروتز ها فعالیت دارند. این برند ها سعی دارند بهترین محصولات را تولید کرده و با هم در رقابت هستند. فرد قبل از انجام عمل برای تهیه ایمپلنت باید به مراکز مربوطه مراجعه کرده و شخصا آن را خریداری کند. جراح در این زمینه مشاوره های لازم را به فرد می دهد تا بتواند مفصل مصنوعی خوبی را تهیه کند. قبل از خرید مفصل مصنوعی زانو باید به جراح مراجعه شود تا تعیین کند چه نوع و چه سایز مفصلی را تهیه کند. مفصل های زانو در کشورهای خارجی تولید شده و هزینه آن ها به قیمت ارز هم بستگی دارد. با توجه به نرخ ارز در کشور ممکن است برای یک نوع پروتز مصنوعی زانو با قیمت های متفاوتی مواجه شویم.

هزینه خرید مفصل مصنوعی زانو

عوامل موثر در هزینه عمل تعویض مفصل زانو

در تعیین قیمت تعویض مفصل زانو چندین عامل تاثیر مستقیم دارند و پزشک بر اساس این عوامل هزینه را تعیین می کند. این عوامل باعث می ‌شوند که هزینه عمل آرتروپلاستی زانو برای افراد یکسان نباشد‌. به همین دلیل است هیچ جراحی تا قبل از معاینه فیزیکی بیمار و بررسی آزمایش های او هزینه ای را اعلام نمی کند.

مهارت و تجربه جراح

در تعیین قیمت عمل آرتروپلاستی زانو، تجربه و مهارت جراح بسیار حائز اهمیت هستند. هرچه جراح مهارت بیشتری داشته باشد دستمزد بیشتری را هم دریافت می کند. توصیه ما این است بیمار حتی اگر هزینه زیادی را پرداخت می کند هم این عمل را توسط یک جراح خوب انجام دهد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

وضعیت بیمار و مشکلات مفصل

در تعیین قیمت جراحی تعویض مفصل زانو وضعیت زانوی بیمار هم موثر است. هر چه نیاز به تغییرات بیشتری باشد کار جراح هم سخت تر شده و قیمت عمل هم بالا می رود. وضعیت مفصل و زانوی بیمار در تعیین هزینه خرید پروتز های مصنوعی هم تاثیر دارد زیرا بنابر شرایط ممکن است به نوع و مدل خاصی از ایمپلنت نیاز باشد.

هزینه خرید مفصل مصنوعی

هزینه خرید مفصل مصنوعی هم تاثیر زیادی بر روی هزینه های کلی دارد. هرچه وضعیت بیمار وخیم تر باشد هزینه ایمپلنت هم بیشتر می شود. در واقع این هزینه به مقدار و اندازه پروتزی که باید استفاده شود بستگی دارد.

دستمزد کادر جراحی

در انجام عمل تعویض مفصل زانو افرادی جراح را یاری می کنند. این افراد شامل متخصص هوشبری، پرستار، تکنیسین و... هستند‌ و دستمزد این عزیزان هم بر هزینه جراحی تعویض مفصل زانو تاثیر می گذارد.

هزینه اتاق عمل و مرکز جراحی

مراکز جراحی برای انجام هر عمل هزینه ای را دریافت می ‌کنند. هزینه مرکز جراحی به عوامل زیادی از جمله امکانات اتاق عمل و تجهیزات آن و همینطور امکانات بستری بستگی دارد. اگر این امکانات بیشتر باشند هزینه عمل آرتروپلاستی زانو هم بالا می رود.

آیا بیمه هزینه تعویض مفصل زانو را پرداخت می کند؟

تعویض مفصل زانو یک عمل درمانی است و برای سلامتی بیمار انجام می ‌شود. شرکت ‌های بیمه به اینگونه عمل ‌ها خدمات می دهند. البته این موضوع به نوع بیمه فرد بستگی دارد. همچنین باید توجه داشت که بیمه مورد نظر چند درصد از هزینه  ها را پرداخت می ‌کند. اما به طور کلی می‌ توان گفت که تعویض مفصل زانو از جمله عمل هایی است که می تواند مشمول خدمات بیمه باشد. قبل از انجام عمل فرد باید در این باره تحقیق کند که آیا بیمه به این عمل خدمات می ‌دهد یا نه. همچنین باید اعتبار بیمه خود را بررسی کند و در صورتی که موعد آن سر رسیده باشد آن را تمدید کند تا با مشکل روبرو نشود.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

عمل تعویض مفصل زانو دارای چند روش است. روش های انجام عمل بر اساس وضعیت بیمار مشخص می شوند در واقع عمل به یک صورت انجام می‌ شود اما نوع مفصل ها و برش ها برای افراد مختلف متفاوت هستند. انجام عمل بر هزینه خرید مفصل زانو تاثیر زیادی می گذارد. در تعویض کامل مفصل زانو مدت زمان عمل افزایش می یابد‌. همچنین مفصل به همراه میله متصل به آن تهیه می ‌شود. این موضوع باعث می ‌شود که نوع عمل بر روی هزینه هم تاثیر گذاشته و آن را افزایش دهد. اما در روش هایی که مثلاً تنها لازم است مفصل تعویض شود عمل در مدت زمان کمتری انجام شده و هزینه هم کاهش می یابد.

هزینه عمل تعویض مفصل زانو با بیمه

هزینه تعویض مفصل زانو با بیمه های مختلف

بیمه های مختلفی هزینه آرتروپلاستی زانو را پوشش می دهند. اما همه این شرکت ها به یک گونه خدمات خود را ارائه نداده و دارای تعرفه های مربوط به خود هستند. همچنین هر شرکت بیمه دارای انواع مختلفی است. بنابراین می توان گفت که هر نوع بیمه ای این عمل را پوشش می ‌دهد. بیمار باید با دقت بند های موجود در قرارداد بیمه خود را مطالعه کرده تا بتواند بهترین نوع بیمه را داشته باشد. بیمه به گونه ای به افراد زیر مجموعه خود خدمات می ‌دهد. اکثر بیماران معمولاً بخشی از هزینه عمل های درمانی را می ‌پردازند. در مواردی ممکن است لازم باشد که نماینده بیمه شرایط را بررسی کرده و در صورت تایید به بیمار خدمات داده شود.

 هزینه عمل تعویض مفصل زانو در بیمارستان های دولتی

همانطور که مشخص است بیمارستان های دولتی دارای تعرفه های ارزان تری هستند. تمام بخش‌ های درمانی این بیمارستان ها نسبت به بیمارستان های خصوصی با هزینه کمتری خدمات خود را ارائه می دهند. همچنین با بیمه های بیشتری قرارداد دارند. بیمه های معمولی در بیمارستان های دولتی اعتبار بیشتری دارند. بنابراین می توان گفت هزینه تعویض مفصل زانو در بیمارستان های دولتی کمتر است. در صورتی که نیاز باشد پس از عمل بیمار بستری شود هم از او هزینه کمتری دریافت می شود.

هزینه آرتروپلاستی زانو در بیمارستان‌ های خصوصی

قیمت عمل تعویض مفصل زانو در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی است. تمامی خدمات پزشکی در بیمارستان های خصوصی با هزینه بیشتری ارائه می شوند. همچنین اگر بیمه فرد با بیمارستان قرارداد نداشته باشد هزینه ها به طور آزاد پرداخت می شوند. هزینه تعداد شب های بستری در بیمارستان خصوصی بسیار بیشتر است. به همین دلیل بیمار باید سعی داشته باشد عمل را در بیمارستان ‌های دولتی انجام دهد تا هزینه عمل برای آن کمتر شود.

هزینه تعویض مفصل زانو با بیمه نیروهای مسلح

بیمه درمانی نیروهای مسلح یکی از بیمه هایی است که هزینه عمل های مختلف را پوشش می ‌دهد. این بیمه به نیروهای مسلح و خانواده‌ های آن ها خدمات ارائه می ‌دهد. بیمه نیروی مسلح دارای طرح های مختلفی است که هر نوع از این بیمه ها بسته به شرایط ذکر شده در آن ها هزینه‌ ها را پوشش می ‌دهند. بنابراین مقداری از هزینه ای که بیمه پرداخت می کند به نوع آن بستگی دارد.

قیمت عمل تعویض مفصل زانو با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی از بیمه های پایه اول است و به عمل‌ های جراحی خدمات ارائه می دهد. این بیمه با بیمارستان‌ های مختلف کار می ‌کند. قبل از انجام عمل باید مطلع شد که بیمه تامین اجتماعی چقدر از هزینه را پرداخت می ‌کند. روش پرداخت هزینه به دو گونه است. روش اول به طور مستقیم هزینه کم شده و بیمار مابقی آن را پرداخت می ‌کند. در مواردی هم بیمار به طور کامل هزینه عمل آرتروپلاستی زانو را پرداخت کرده و پس از آن به سازمان بیمه برای دریافت هزینه مراجعه می‌ کند.

قیمت جراحی تعویض مفصل با بیمه تکمیلی

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو شامل خدمات بیمه های تکمیلی می شود. شرکت های مختلف بیمه معمولا دارای بیمه تکمیلی هستند. بیمه های تکمیلی معمولاً هزینه بیشتری از عمل های مختلف را پرداخت می ‌کنند. در مواردی حتی این نوع بیمه تمامی هزینه های درمان و یا عمل های جراحی را پرداخت می کند. این موضوع به نوع بیمه تکمیلی و شرکتی که آن را ارائه می ‌دهد بستگی دارد.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو با بیمه سلامت

بیمه سلامت هم به افرادی که دارای این بیمه هستند خدمات درمانی ارائه می دهد. نوع خدمات بیمه سلامت به نوع بیمه بستگی دارد. هر کدام از انواع بیمه های سلامت بر اساس بند های ذکر شده در آن ها عمل های جراحی را پوشش می‌ دهند. عمل تعویض مفصل هم می ‌تواند شامل این خدماتی باشد. بیمار قبل از استفاده از خدمات این بیمه باید تحقیقات لازم است را انجام دهد تا مشخص شود که نوع بیمه او این عمل را پوشش می ‌دهد یا خیر.


به این محتوا رای دهید..

۲۷
۱۵۵
( امتیاز : ۱۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081