مقالات اورتوپدی

قیمت عمل پارگی رباط صلیبی زانو با بیمه های مختلف در سال 1402 چقدر است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هزینه عمل پارگی رباط صلیبی زانو

رباط صلیبی زانو یکی از عضو های مهم زانو است که ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکل شود. در اکثر موارد زمانی که این عضو دچار پارگی می شود باید عمل جراحی روی آن انجام شود. چندین روش برای رفع این مشکل وجود دارد. در صورتی که به موقع برای درمان رباط صلیبی اقدام نشود ممکن است مشکلاتی برای فرد به ایجاد کند. اکثر افراد درباره هزینه جراحی پارگی رباط صلیبی سوالاتی را از ما می ‌پرسند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله توضیحاتی را درباره هزینه جراحی رباط صلیبی ارائه دهیم. بهتر است قبل از آن درباره این عمل و روش های انجام آن مطالبی را قرار دهیم. اگر قصد دارید این عمل را انجام داده و درباره آن اطلاعاتی را کسب کنید این مقاله را بخوانید.

عمل جراحی پارگی رباط صلیبی چیست و چگونه انجام می شود؟

رباط صلیبی به دلایل مختلفی ممکن است دچار پارگی، کشیدگی یا فشار شود. اگر ACL پاره شود لازم است فرد عمل شود تا رباط صلیبی ترمیم یا جایگزین شود. روش های مختلفی برای ترمیم رباط صلیبی وجود دارد. یکی از این روش ها که بیشتر از دیگر روش ‌ها استفاده می ‌شود آرتروسکوپی زانو است. در این عمل با استفاده از یک میله که مجهز به یک دوربین است وضعیت داخلی مفصل و رباط صلیبی بررسی شده و برای درمان اقدام می شود. جراح می ‌تواند به طور همزمان تصاویر داخل زانو را مشاهده کرده و تغییرات لازم را اعمال کند. این جراحی در اکثر موارد در حالت بیهوشی انجام می ‌شود. در این عمل جراح با استفاده از ابزارهای پزشکی قسمت آسیب دیده و پاره شده را جدا می کند. برای جایگزینی این رباط از تاندون کشکک پا استفاده می شود. این تاندون در جای رباط صلیبی پیوند داده شده و با پیچ مخصوص محکم می شود.

عمل ترمیمی رباط صلیبی زانو چگونه انجام می شود؟

هزینه جراحی رباط صلیبی زانو چقدر است؟

هزینه عمل رباط صلیبی به موارد زیادی بستگی دارد. درباره این پارامتر ها در بخش های بعد توضیحاتی را ارائه می‌ دهیم. نمی ‌توان گفت مقدار دقیق این هزینه چقدر است زیرا هر فرد به میزان خاصی در این ناحیه دچار آسیب شده است. در مواردی که آسیب دیدگی این ناحیه جزئی باشد از روش های غیر جراحی مانند فیزیوتراپی و دارو درمانی برای درمان آن استفاده می شود. در چنین شرایطی هزینه درمان هم کمتر است. اما در مواردی رباط صلیبی دچار پارگی شده و هیچ راهی به جز جراحی برای درمان آن وجود ندارد. در چنین شرایطی راه های مختلفی برای درمان رباط صلیبی وجود دارد. بسیاری از جراحان به این باورند بهترین روش برای درمان رباط صلیبی آرتروسکوپی است. هزینه آرتروسکوپی رباط صلیبی ممکن است بیشتر از دیگر روش‌ ها باشد. این عمل با تهاجم کمتری نسبت به روش های دیگر انجام می ‌شود و مزایای زیادی دارد.

عوامل موثر بر هزینه عمل جراحی رباط صلیبی زانو

عواملی وجود دارد که باعث می شوند قیمت عمل پارگی رباط صلیبی زانو برای همه افراد یکسان نباشد. جراح با در نظر گرفتن این عوامل هزینه نهایی جراحی را برای هر فرد تعیین می کند. البته تفاوت قیمت این عمل در میان افراد مختلف چندان زیاد نیست. در این قسمت به برخی از پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت جراحی پارگی رباط صلیبی زانو می پردازیم.

وضعیت زانو و رباط صلیبی

همان طور که بیان کردیم میزان آسیب دیدگی رباط صلیبی در همه موارد مشابه نیست. شدت آسیب دیدگی به میزان فشار و جهتی که به پا وارد شده است بستگی دارد. بنابراین میزان زمان و انرژی که جراح صرف می کند در همه افراد یکسان نیست. به همین دلیل است که جراحان تا قبل از معاینه نمی توانند هزینه‌ ای را مشخص نمی کنند.

مهارت و تجربه جراح

همه جراحان هم در انجام عمل دارای مهارت و تجربه یکسان نیستند. در واقع جراحان ارتوپدی بر اساس میزان مهارتی که دارند دسته بندی می شوند. همان طور که انتظار می رود جراحان باتجربه تر و ماهر تر هزینه بیشتری را دریافت می کنند.

هزینه بیمارستان و مرکز جراحی

هزینه اجاره اتاق عمل در همه مراکز به یک اندازه نیست. این مراکز معمولاً بر اساس میزان امکانات و موقعیت جغرافیایی هزینه ها را تعیین می کنند. تعداد شب های بستری، امکانات جانبی و وضعیت اتاق هم می تواند قیمت نهایی را متاثر کند.

هزینه عمل رباط صلیبی زانو چگونه مشخص می شود؟

هزینه جراحی پارگی رباط صلیبی زانو در سال 1402

هزینه جراحی رباط صلیبی زانو در سال 1400 به عوامل زیادی وابسته است. در بخش قبل درباره عواملی که بر این هزینه تاثیر گذار هستند صحبت شد. قیمت جراحی رباط صلیبی در سال 1400 نسبت به سال گذشته مقداری افزایش یافته است. در واقع جراحان با فرا رسیدن سال جدید هزینه‌ ها را هم به روز رسانی می کنند. بنابراین باید انتظار داشت این هزینه افزایش یافته باشد و افرادی که در سال قبل قیمت این عمل را گرفته اند نباید تعجب کنند. میزان افزایش قیمت بین 15 تا 25 درصد است. هر جراح بر اساس شرایط خود و قیمت قبل عمل این هزینه را افزایش می دهد.

آیا بیمه هزینه عمل پارگی رباط صلیبی زانو را تقبل می‌ کند؟

بسیاری از افراد جویای این هستند که که آیا بیمه‌ ها جراحی رباط صلیبی زانو را تحت پوشش خدمات قرار می دهند یا خیر. عمل ترمیم رباط صلیبی یک عمل درمانی است. بنابراین می توان گفت بیمه‌ ها به اینگونه عمل ‌ها کمک هزینه اختصاص می دهند. اما میزان خدمات بیمه ها به این عمل مشخص نیست. همانطور که می دانیم انواع مختلفی از بیمه ‌ها در کشور ما مشغول به کار هستند. هر کدام از این شرکت ‌ها سیاست های کاری مربوط به خود را داشته و به گونه ای خدمات ارائه می‌ دهند. بنابراین باید هر بیمه ‌ای را به طور جداگانه مورد بررسی قرار داد. به این منظور در بخش بعد به برخی از این بیمه ها می پردازیم. هر کدام از این شرکت‌ ها هم در خود زیر شاخه هایی دارند.

قیمت جراحی پارگی رباط صلیبی با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از شرکت هایی است که به این عمل و موارد مشابه خدمات کمک درمانی ارائه می دهد. این بیمه درصدی از هزینه ها را به جای بیمار پرداخت می کند. البته این مقدار ممکن است در برخی از موارد درمانی چشمگیر نباشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر این بیمه را دارید تحقیقات لازم را انجام دهید و اطلاعات کافی را به دست آورید. این نوع بیمه در اکثر بیمارستان های دولتی اعتبار دارد. به همین دلیل توصیه می ‌شود عمل در بیمارستان های دولتی انجام شود. علاوه بر این توصیه می ‌شود بیمار با مسئولین بیمارستان درباره خدمات بیمارستان و شکل همکاری آن ها با بیمه تامین اجتماعی صحبت کند‌.

هزینه جراحی پارگی رباط صلیبی با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح نوعی بیمه است که به افراد نظامی و زیر مجموعه های این ارگان خدمات می دهد. این بیمه زیر نظر نیروهای مسلح کار می کند. افرادی که با این ارگان ها کار کرده و زیر مجموعه آن هستند می‌ توانند از خدمات این شرکت استفاده  کنند. این نوع بیمه خدمات بیمه ‌ای زیادی را به منظور درمان ارائه می ‌دهد. این بیمه به عمل‌ هایی کمک هزینه اختصاص می دهد که برای درمان و بهبود سلامتی انجام می‌ شوند. به همین منظور در مواردی ممکن است کارشناس بیمه ابتدا این موضوع را تایید کند سپس خدمات ارائه شوند. میزان خدماتی که ارائه می شوند به وضعیت بیمه و نوع آن بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می‌ شود فرد تحقیقات لازم را درباره بیمه خود انجام دهد.

هزینه عمل رباط صلیبی زانو با بیمه

قیمت عمل رباط صلیبی با بیمه سلامت چقدر است؟

یکی دیگر از بیمه هایی که به این عمل خدمات ارائه می ‌دهد بیمه سلامت است. البته میزان این خدمات به نوع بیمه سلامت بستگی دارد. این نوع بیمه دارای زیر شاخه های مختلفی است که در این میان بیمه های معمولی و بیمه ‌های تکمیلی وجود دارند. بنابراین می توان گفت مقدار خدماتی که بیمه سلامت به این جراحی می دهد به نوع بیمه بستگی دارد. بنابراین بیمار باید قبل از عمل درباره نوع بیمه خود و خدمات آن بررسی های لازم را انجام دهد.

قیمت عمل رباط صلیبی با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی یکی از بهترین بیمه هایی است که خدمات درمانی ارائه می‌ دهد. اکثر بیمه ها در زیر مجموعه های خود بیمه های تکمیلی را ارائه می دهند. بیمه های تکمیلی با هزینه بیشتری تهیه می ‌شوند، اما خدماتی که ارائه می دهند نسبت به انواع دیگر قابل مقایسه نیستند. این بیمه بخش زیادی از هزینه‌ های درمانی را پرداخت می‌ کند. حتی در مواردی هم هزینه کامل درمان توسط این بیمه پرداخت می‌ شود. این شرایط فوق ‌العاده ‌ای است که هموطنانمان می ‌توانند از آن استفاده کنند. با این حال توصیه می کنیم افراد بازهم این بیمه را به طور دقیق بررسی کنند تا با مشکل روبرو نشوند.

هزینه عمل پارگی رباط صلیبی در بیمارستان های دولتی

هزینه عمل در بیمارستان های دولتی دارای مقدار کمتری است. این بیمارستان ها به طور کلی هزینه ها را کمتر از مراکز خصوصی در نظر می‌ گیرند. در واقع این بیمارستان‌ ها دارای یک تعرفه مشخص بوده و بر اساس آن هزینه ها را ازائه می دهند. تمامی مواردی که در بخش های اول بیان کردیم بر روی هزینه عمل در این بیمارستان ها تاثیر می گذارند. حتی اگر خدمات به طور آزاد ارائه شوند نسبت به شرایط مشابه در بیمارستان ‌های خصوصی عمل با هزینه کمتری انجام می شود. هزینه بستری شدن، خرید دارو، خدمات درمانی و... در این بیمارستان ها کمتر است.

هزینه روش های مختلف جراحی پارگی رباط صلیبی زانو

روش های مختلفی برای رفع مشکلات ناحیه رباط صلیبی وجود دارد. در برخی از موارد آسیب دیدگی های این ناحیه جزئی بوده و نیازی به روش‌ های جراحی نیست. در چنین شرایطی از روش ‌های دارویی و فیزیوتراپی استفاده می شود. این روند درمانی با هزینه کمتری طی می ‌شود. اما در مواردی رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی جدی شده و لازم است عمل جراحی انجام شود. در چنین شرایطی از روش های مختلفی استفاده می شود. هزینه روش های مختلف جراحی رباط صلیبی به روند انجام آن و میزان اثر پذیری این روش ها بستگی دارد. همچنین میزان تهاجم این روش ها بر روی هزینه جراحی تاثیرگذار است. در گذشته از روش ‌های پر تهاجمی برای رفع مشکلات ناحیه رباط صلیبی استفاده می‌ شد. اما امروز شرایطی فراهم شده است که مشکلات ناحیه رباط صلیبی با استفاده از روش های کم تهاجم برطرف شود. اکثر جراحان از آرتروسکوپی برای درمان بیماران استفاده می کنند.

هزینه عمل جراحی رباط صلیبی با لیزر

هزینه عمل رباط صلیبی با لیزر بسته به عوامل متفاوتی تغییر می کند. عمل رباط صلیبی با استفاده از لیزر یکی از عمل های کم تهاجم به حساب می ‌آید. یکی دیگر از نام های این جراحی عمل رباط صلیبی به صورت بسته است. به این گونه که در حین عمل برشی در بدن ایجاد نمی شود. این عمل دارای مزایای زیادی است و ممکن است با هزینه بیشتری انجام شود. استفاده از لیزر به ما این امکان را می دهد که دیگر نیازی به برش های عمیق نداشته باشیم و عمل در مدت زمان کمتری انجام شود. البته این عمل می ‌تواند معایبی را هم به همراه داشته باشد و در موارد خاصی قابل استفاده است.

قیمت رباط صلیبی مصنوعی

در همه عمل هایی که برای رباط صلیبی انجام می ‌شوند لازم است بخشی از رباط صلیبی یا همه آن خارج شود. به جای این رباط باید اجزایی قرار داده شوند که بتواند نقش رباط صلیبی ایفا شود. به همین دلیل به این عضو ها رباط صلیبی مصنوعی می گویند. البته منظور ما این نیست که در این عمل از اشیا خارجی استفاده می شود. در واقع این عضو از بدن خود بیمار یا فرد دیگری جدا می‌ شود. در اکثر موارد از بافت ‌های تاندون ‌های خود بیمار استفاده می شود. به این روش اتو گرافت گفته می شود. این روش بسته به شرایط مختلف می ‌تواند متفاوت باشد. رکن اصلی در تعیین هزینه وضعیت آسیب دیدگی رباط صلیبی است. یکی دیگر از روش ‌های این عمل استفاده از بافت‌ های اهدایی جسد است. به این گونه که بافت مورد نیاز از جسد جدا شده و برای بیمار پیوند داده می‌ شود. در این روش مدت زمان انجام عمل کاهش یافته است. این روش ممکن است با قیمت بالاتری انجام شود.

هزینه فیزیوتراپی بعد از جراحی رباط صلیبی

پس از انجام این عمل مدتی زمان می ‌برد تا رباط صلیبی پیوند داده شده در شرایط جدید بتواند کارایی خود را به دست آورد‌. به این منظور لازم است برای تقویت رباط صلیبی و توانایی فرد به یک متخصص فیزیوتراپی مراجعه شود. این متخصص تمرینات مختلفی را برای برگرداندن توانایی بیمار به کار می گیرد. هزینه فیزیوتراپی بعد از عمل جدا از هزینه جراحی است. این هزینه به وضعیت تحرک بیمار، مهارت متخصص فیزیوتراپی و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد.


به این محتوا رای دهید..

۱۱۶
۷۱۲
( امتیاز : ۱۴%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081