مقالات اورتوپدی

هزینه عمل تعویض مفصل آرنج با بیمه های مختلف چقدر است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

هزینه عمل تعویض مفصل آرنج

جراحی تعویض مفصل آرنج یکی از عمل های مهم رشته ارتوپدی است که برای رفع مشکلات مفصل آرنج به کار می رود. این عمل باید با ظرافت خاصی انجام شود زیرا بافت نرم این عضو کم است و آرنج دارای مفصل کوچکی می باشد. موضوعی که برای بیشتر مراجعه ‌کنندگان مهم است هزینه جراحی است. در واقع اکثر بیماران می خواهند به هر طریقی هم که شده این عمل را توسط جراحی انجام دهند که کمترین هزینه را از آنها دریافت می کند. اما نباید تنها بر این اساس جراح را انتخاب کرد. اولین چیزی که باید برای بیمار مهم باشد نتیجه عمل است. در ادامه به طور کامل تر به بیان هزینه تعویض مفصل آرنج و موضوعات مربوط به آن می ‌پردازیم.

قیمت عمل تعویض مفصل آرنج چقدر است؟

هزینه جراحی تعویض مفصل آرنج در سال 1400

هزینه عمل تعویض مفصل آرنج در سال 1400 به عوامل زیادی وابسته است و می ‌توان گفت که قیمت نهایی در موارد مختلف می تواند متغیر باشد. این هزینه را در وهله اول جراح بر اساس مهارت و سابقه کاری خود تعیین می کند. جراحی که سابقه بهتری در انجام جراحی آرتروپلاستی دارد هزینه بیشتری را هم برای خود تعیین می کند. یک عامل مهم که باعث می ‌شود قیمت آرتروپلاستی آرنج در سال 1400 به طور دقیق مشخص نباشد، وضعیت بیمار و شرایط مفصل است. تا زمانی که شدت مشکلات ناحیه مفصل به طور قطع مشخص نشود نمی توان هزینه دقیق را تعیین کرد. جراح دستمزدی را به دستیار خود پرداخت می ‌کند که در هزینه عمل آن را هم لحاظ می کند. همچنین هزینه مرکز جراحی را هم در نظر می ‌گیرد. مراکز جراحی هزینه ها را بر اساس موارد مختلفی از جمله امکانات اتاق عمل تعیین می کنند.

هزینه خرید مفصل مصنوعی آرنج چقدر است؟

مفصل مصنوعی آرنج از جمله آیتم هایی است که نمی توان هزینه دقیقی را برای آن در نظر گرفت. حتی مفصل های مصنوعی از یک برند و یک کشور هم ممکن است قیمت های متفاوتی داشته باشند و این عامل به نرخ ارز و موارد دیگر وابسته است. پارامتر های خاصی بر قیمت ایمپلنت مصنوعی آرنج تاثیر می گذارند. یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه پروتز، کیفیت و گرید پروتز است. پروتزهای با دوام مسلما گرانتر از پروتزهای دیگر هستند. این مفصل ها بر اساس برند هم تعیین قیمت می ‌شوند. هر چه برند تولید کننده در زمینه تولید این پروتز ها سابقه بهتری داشته باشد قیمت آن ها هم تحت تأثیر قرار می گیرد. معموا مفصل های مصنوعی آمریکایی قیمت بیشتری دارند. یک عامل موثر دیگر، مقدار آسیب دیدگی مفصل است. اگر مفصل بیشتر تخریب شده باشد نیاز به مفصل کامل و یا پارشیال است و هزینه خرید مفصل هم بیشتر می ‌شود.

هزینه خرید مفصل مصنوعی آرنج چقدر است؟

عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی مفصل آرنج

همانطور که می دانید عواملی وجود دارند که باعث می شوند عمل آرتروپلاستی آرنج با هزینه مشخصی انجام شود. دلیل اصلی این موضوع این است که بیماران و جراحان مختلف شرایط یکسانی ندارند. در این بخش برخی از این عوامل را ذکر می ‌کنیم.

یکی از عوامل اصلی، مهارت جراح در انجام عمل آرتروپلاستی آرنج است. برخی از جراحان دارای مهارت کمتری هستند و این موضوع باعث می شود که جراحان باتجربه تر دستمزد بیشتری را دریافت کنند.

همه افراد در ناحیه مفصل آرنج به یک مقدار دچار آسیب دیدگی نیستند. این موضوع نه تنها بر قیمت تعویض مفصل آرنج بلکه بر هزینه خرید مفصل مصنوعی هم تاثیر می گذارد.

یک عامل مهم دیگر در این زمینه هزینه اتاق عمل در مراکز جراحی و بیمارستان های خصوصی و دولتی است.

هزینه انواع روش های جراحی تعویض مفصل آرنج

مفصل آرنج را می توان با استفاده از روش ‌های مختلفی تعویض کرد و این روش ها به دلایل مختلفی تفکیک می ‌شوند. یکی از دسته بندی هایی که روی این جراحی اعمال شده و بر قیمت تعویض مفصل آرنج تاثیر دارد، نوع اتصال مفصل است‌. مفصل های مصنوعی به دو روش اتصال سیمان استخوانی و اتصال غیر سیمانی به استخوان اتصال داده می شوند. یک دسته بندی دیگر هم بر اساس میزان آسیب دیدگی، نوع و اندازه مفصل مصنوعی است. این نوع دسته بندی بیشتر بر هزینه نهایی آرتروپلاستی تاثیر دارد. به اینگونه زمانی که قسمت بیشتری از مفصل کارایی خود را از دست بدهد باید مفصل مصنوعی کامل تهیه شود.

آیا بیمه هزینه جراحی آرتروپلاستی آرنج را پوشش می دهد؟

شاید این سوال شما هم باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آرتروپلاستی جراحی است که به منظور درمان و بهتر شدن کارکرد مفصل آرنج انجام شده و خدمات بیمه‌ ای شامل آن می‌ شوند. نه تنها جراحی تعویض مفصل آرنج بلکه همه عمل هایی که جنبه درمانی دارند شامل این گونه خدمات هستند. بنابراین برای افرادی که دارای بیمه هستند جای نگرانی نیست. گر چه مقدار خدمات به این افراد بر اساس نوع بیمه آنها ارائه می‌ شود. بهتر است افراد بیمه هایی را تهیه کنند که خدمات بهتری را به اینگونه عمل ها ارائه دهند. در ادامه به انواع مختلف این بیمه ها می پردازیم.

قیمت عمل آرتروپلاستی آرنج با بیمه چقدر است؟

قیمت عمل تعویض مفصل آرنج با بیمه تامین اجتماعی

قیمت جراحی تعویض مفصل آرنج با بیمه تامین اجتماعی برای بیمار به صرفه است. بیمارستان های خصوصی و دولتی با این نوع بیمه کار می‌ کنند. البته بیماران تنها نباید به گفته های ما بسنده کرده و قبل از عمل مستقیما از دفاتر بیمه تامین اجتماعی سقف تعهدات را جویا شوند. این موضوع را به دلیل اینکه برخی از بیمارستان‌ ها خدمات کمی به این نوع بیمه می دهند. معمولا بیمه تامین اجتماعی با بیمارستان های دولتی طرف قرار داد است.

هزینه جراحی تعویض مفصل آرنج با بیمه سلامت

بیمه سلامت مخصوص افرادی است که هیچ گونه بیمه ای ندارند. بیمه سلامت دارای انواع معمولی و تکمیلی است. هر کدام از این نوع بیمه ها به یک مقدار هزینه‌ ها را پرداخت می ‌کنند. این بیمه بر اساس طرح های مختلفی که دارد خدمات را ارائه می دهد. بنابراین لازم می‌ دانیم که دوباره توصیه کنیم در صورتی که قصد انجام آرتروپلاستی آرنج را دارید قبل از عمل جراحی از نمایندگی بیمه سلامت سوالات لازم را بپرسید و از نوع طرح بیمه خود مطلع شوید.

هزینه آرتروپلاستی آرنج با بیمه نیروهای مسلح

بیمه دیگری که در زمینه درمانی به کارکنان خود خدمات ارائه می دهد، بیمه نیروهای مسلح است. این بیمه زیر نظر این ارگان بوده و طرف قرارداد آن هم افرادی هستند که در این ارگان خدمت می کنند. بیمه نیروهای مسلح هم به عمل های جراحی از جمله تعویض مفصل آرنج خدمات داده و در برخی موارد تا 70 درصد هزینه ها را نیز تقبل می کند.

هزینه جراحی تعویض مفصل آرنج با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی نسبت به دیگر بیمه ها خدمات بیشتر و بهتری را ارائه می دهد. این خدمات شامل همه بخش ‌های درمانی می شوند. بنابراین می توان گفت بیمه تکمیلی برای عمل تعویض مفصل آرنج هم خدمات خوبی را ارائه می دهد. در مواردی حتی ممکن است این نوع بیمه همه هزینه عمل را بپردازد. افراد باید بیمه تکمیلی را تهیه کنند که خدمات بهتری را به آنها ارائه دهد.

هزینه آرتروپلاستی آرنج در بیمارستان دولتی

در بیمارستان های دولتی هزینه عمل های جراحی کمتر است و تعرفه‌ های این بیمارستان ها کمتر از بخش های خصوصی است. بنابراین می توان گفت زمانی که یک عمل بدون بیمه و به طور آزاد در این بیمارستان ها انجام شود نسبت به شرایط مشابه در بیمارستان خصوصی هزینه آن کمتر است. هزینه آرتروپلاستی آرنج هم شامل این شرایط می شود. در صورتی که بیمارستان دولتی دارای یک جراح خوب و امکانات لازم بود برای انجام عمل به آن مراجعه کنید.

هزینه جراحی تعویض مفصل آرنج در بیمارستان خصوصی

همانطور که واضح است قیمت جراحی تعویض مفصل آرنج در بیمارستان های خصوصی بیشتر از مراکز دولتی است. بیمار باید این موضوع را بداند تا در زمان پرداخت هزینه ‌ها با مشکل روبرو نشود. این هزینه ها تا حدودی توسط بیمه ‌ها پوشش داده می ‌شوند اما به طور کلی خدمات در این بیمارستان ها با هزینه بیشتری ارائه می ‌شوند. بنابراین حتی اگر بیمار بیمه هم داشته باشد باید هزینه بیشتری را نسبت به موارد مشابه که در بیمارستان دولتی عمل می شود بپردازد.


به این محتوا رای دهید..

۶
۵
( امتیاز : ۵۵%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081