مقالات لیفت سینه

سن مناسب لیفت سینه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

با بالا رفتن سن یکی از اتفاقات معمول، بروز افتادگی در پوست اعضای مختلف بدن است. یکی از اعضایی که به واسطه افزایش سن و جاذبه زمین دچار افتادگی می‌شود سینه است. اما این عارضه سن مناسبی برای درمان درست خود دارد. پزشک متخصص با توجه به سن شما می‌تواند مشاوره مناسبی در جهت لیفت سینه و فواید و عوارض آن به شما بدهد. یکی از فاکتورهای اصلی برای جراحی سینه علاوه بر شرایط جسمانی فرد، سن مناسب لیفت سینه است که باید در نظر گرفته شود.

بهترین سن جراحی لیفت سینه

سن مناسب لیفت سینه می‌تواند بسته به شرایط هر فرد متفاوت باشد. در ادامه ما به بررسی بهترین سن لیفت سینه پرداخته‌ایم و بازه‌های مختلف سنی را در افراد ارزیابی کرده‌ایم. شما با توجه به اطلاعات داده شده در این مقاله و با نظر و تأیید پزشک خود می‌توانید از سن مناسب برای لیفت سینه خودآگاه شوید.

 • لیفت سینه در 18 تا 25 سالگی

در صورتی که در سنین 18 تا 25 سال قرار دارید و رشد بافت سینه شما به پایان رسیده است، می‌توانید از عمل لیفت سینه برای سفت شدن و بالا نگه داشتن سینه خود استفاده کنید.

 • جراحی لیفت سینه در 26 تا 35 سالگی

در سن 26 تا 35 سالگی معمولاً فرد ممکن است دوران بارداری یا شیردهی خود را به پایان برساند. از آنجایی که دوران شیردهی و بارداری می‌تواند باعث افتادگی سینه‌ها شود، این دوره بهترین سن لیفت سینه برای مادران خواهد بود. در صورت نیاز به کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کردن سینه، این دو عمل را می‌توانید با مشورت پزشک خود به صورت همزمان انجام دهید.

 • لیفت سینه در 36 تا 45 سالگی

یکی از نشانه‌های کاهش تولید کلاژن و پیری در پوست، افتادگی سینه‌ها است که معمولاً از سنین 36 تا 45 سالگی برای هر کسی اتفاق می‌افتد. با شروع این جریان شل شدن پوست، شما می‌توانید از عمل لیفت سینه در جهت بالا بردن و سفت کردن آن استفاده کنید.

 • لیفت سینه در 46 تا 50 سالگی

سن 45 تا 50 سالگی مناسب‌ترین سن برای انجام لیفت سینه محسوب می‌شود، زیرا افراد با این سن و سال شانس بیشتری برای داشتن نتیجه بهتر عمل خود خواهند داشت.

 • لیفت سینه در سن 50 سالگی به بالا

از سن 50 سالگی به بالا ممکن است شما به دلیل فاکتورهای مهمی مانند وضعیت جسمانی و سلامت خود نتوانید کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه باشید. در هر صورت برای انجام مشاوره می‌توانید با یک پزشک حاذق در این زمینه مشورت کنید. برخی افراد که دارای سلامت جسمانی خوبی هستند در دهه 60 یا 70 سالگی نیز از این جراحی نتایج خوبی گرفته‌اند.

در چه سنی نمی توان لیفت سینه را انجام داد؟

از آنجایی که بهترین سن لیفت سینه، سنی است که بافت سینه‌های فرد به طور کامل رشد کرده است، نباید در سنین پایین مخصوصاً در سنین پایین‌تر از 18 سال اقدام به انجام لیفت سینه کرد. بنابراین حتی اگر بیمار با سن کمتر از 18 سال، خود اصرار به این عمل داشت پزشک مجاز به انجام لیفت سینه نخواهد بود.

چه سنی برای انجام لیفت سینه دیر است؟

برخی از شرایط پزشکی، مانند اختلال لخته شدن یا شرایطی که بر روند بهبودی شما تأثیر می‌گذارد، ممکن است بدون توجه به سن شما، عمل لیفت سینه شما را برای همیشه لغو کند. حقیقت این است که هیچ محدودیت سنی برای جراحی لیفت سینه وجود ندارد. در واقع، زنان 50، 60 و 70 ساله نتایج فوق‌العاده‌ای را با جراحی لیفت سینه تجربه می‌کنند تا زمانی که از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند.

از جمله فاکتورهایی که علاوه بر سن، در عمل لیفت سینه اهمیت دارند را در ادامه نام برده‌ایم:

 • استفاده از انواع دخانیات

 • سابقه جراحی‌های قبلی

 • وزن

 • داروهایی که فرد به صورت روزانه مصرف می‌کند.

 • سابقه خانوادگی سرطان و سایر بیماری‌ها

 • نوع پوست سینه


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000