مقالات لیفت سینه

افتادگی سینه در خانم ها و آقایان، علت و درمان

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

افتادگی سینه بانوان 

افتادگی سینه یکی از مشکلاتی است که اکثر بانوان با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند. افتادگی و شل شدگی سینه ممکن است به دلایل زیادی ایجاد شود. همه بانوان دوست دارند سینه های خوش فرم و خوش حالت داشته باشند. زمانی که سینه ها فرم خود را از دست بدهند در روحیه فرد تاثیر می گذارد. این موضوع باعث می شود بانوان همواره به دنبال راه هایی برای رفع افتادگی و شل شدگی سینه های خود باشند. در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم. اگر شما هم دچار افتادگی در ناحیه سینه هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

افتادگی سینه در خانم ها

افتادگی سینه چیست؟

افتادگی در سینه ها به حالتی گفته می شود که سینه ها دچار افتادگی و شل شدگی شده و نوک آن ها رو به پایین گسترش یافته است. می توان گفت اکثر بانوان در سنین مختلف دچار این مشکل می شوند. عوامل زیادی وجود دارند که بر روی فرم سینه ها تأثیر دارند. بانوان می ‌توانند با رعایت نکاتی ایجاد افتادگی در سینه ها را به حداقل برسانند. زمانی هم که سینه ها دچار افتادگی می‌ شوند روش ‌هایی وجود دارد که می‌ توان با انجام آنها باعث رفع این مشکل شد. بهترین و موثرترین راه برای برطرف کردن این مشکل استفاده از روش های جراحی لیفت سینه است. از جمله عواملی که باعث می شوند سینه ها حالت افتادگی به خود بگیرند می ‌توان به افزایش سن، تغییرات هورمونی، بارداری، شیردهی و... اشاره کرد. در مواردی که علاوه بر افتادگی، سایز سینه هم بزرگ باشد باید از عمل ماموپلاستی استفاده کرد.

علل افتادگی سینه خانم ها

همان طور که بیان کردیم عوامل زیادی باعث افتادگی و شل شدگی سینه ها می شود که در ادامه به تفکیک مورد بررسی قرار می گیرد.

رژیم غذایی

تغذیه مناسب روی فرم سینه ها تاثیر بسزایی دارد. هر چه بیش تر از مواد غذایی که مواد نگهدارنده دارند استفاده شود، احتمال افتادگی سینه ها افزایش می یابد. همچنین استفاده بیش از حد از مواد قندی باعث تشدید این موضوع می شود. یکی از مواد غذایی که بیش از دیگر خوراکی ها باعث افتادگی و شل شدگی سینه می شود نوشابه های گازدار هستند.

دخانیات و مشروبات الکلی

استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات باعث از دست رفتن فرم سینه ها می شود. نیکوتین و الکل روی افتادگی سینه تاثیر منفی می گذارند. مصرف این دو مورد روی دیگر اعضای بدن نیز تاثیر منفی دارند. افرادی که می خواهند اندام خوش فرم داشته باشند باید مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارند.

درمان افتادگی سینه با عمل لیفت سینه

ابتلا به بیماری

یکی از بیماری هایی که فرم سینه ها را تحت تاثیر قرار می دهد سرطان پستان است. در برخی موارد به دلیل بروز این بیماری لازم است سینه بیمار تخلیه شود. در چنین شرایطی می توان از عمل پروتز سینه استفاده کرد.

بارداری

بارداری باعث به وجود آمدن تغییرات هورمونی در بدن می ‌شود. تغییرات هورمونی خود یکی از دلایل اصلی ایجاد شل شدگی و افتادگی در سینه ها است. البته این افتادگی بیش از حد نبوده و فرد می ‌تواند با استفاده از برنامه غذایی مناسب و حرکات ورزشی آن را تا حدودی جبران کند. بانوانی که تجربه چند مورد حاملگی را داشته اند به میزان بیشتری دچار افتادگی سینه می شوند.

افزایش سن

هر چه سن افزایش یابد اعضای مختلف بدن فرم خود را از دست می دهد. سینه یکی از اعضای است که با افزایش سن بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که بانوان به دوران یائسگی می ‌رسند تغییرات هورمونی در بدن آنها به وجود آمده و سینه های آنها دچار شل شدگی و افتادگی می ‌شوند.

اضافه وزن

افرادی که بیشتر تغییر وزن دارند بیش از دیگران دچار افتادگی در سینه می شوند. همچنین افزایش وزن باعث سنگین تر شدن سینه ها و افتادگی آنها می‌ شود. بافت اصلی سینه ها را چربی تشکیل داده است. هر چه وزن افزایش یابد به این چربی ها افزوده شده و سینه بیشتر دچار افتادگی می شوند.

 

افتادگی سینه ها بعد از شیردهی

سینه ها در زمان شیردهی به مدت دو سال تحت فشار هستند. این موضوع باعث می شود بافت سینه تحت تاثیر قرار گرفته و دچار تغییر حالت شود. تاثیر شیردهی در فرم سینه بانوانی که سینه های بزرگتری دارند، بیشتر است. این افتادگی در نوزادان دوم و سوم کمتر از نوزاد اول است. در صورتی که این مشکل بیش از حد باشد و نتوان با استفاده از روش ‌های غیر جراحی آن را رفع کرد باید عمل لیفت سینه انجام شود. توصیه می ‌کنیم این عمل زمانی انجام شود که فرد دیگر قصد بارداری نداشته باشد.

افتادگی بعد از عمل پروتز سینه

افتادگی سینه بعد از عمل پروتز سینه هم ممکن است رخ دهد. بیمار پس از انجام جراحی پروتز سینه باید نکاتی را رعایت کند. افتادگی در سینه ها بعد از پروتز ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که پروتز با فرم و سایز نامناسب برای بیمار انتخاب شود. انتخاب پروتز باید توسط جراح انجام شود تا اتفاقات این چنینی رخ ندهند. تغییر وزن یکی از عواملی است که ربطی به جراحی پروتز نداشته و در هر حالت بر فرم سینه تاثیر می ‌گذارد. همچنین شیردهی و بارداری ممکن است بر نتیجه این عمل تاثیر گذاشته و باعث شل شدگی و افتادگی در ناحیه سینه ها شود.

درمان افتادگی سینه

روش های زیادی برای درمان افتادگی و شل شدگی سینه ها وجود دارد. تاثیر هر کدام از این روش ها به مقدار افتادگی سینه ها بستگی دارد. در مواردی که این افتادگی بیش از حد نباشد می توان با استفاده از ورزش تا حدی آن را برطرف کرد. در صورتی که سینه ها بیش از حد دچار افتادگی شده باشند بهترین راه استفاده از روش ‌های جراحی است. دلیل اصلی این که بیشتر افراد به عمل ‌های جراحی روی می آورند این است که این روش ‌ها در مدت زمان کمی باعث می ‌شوند سینه ها فرم مناسبی به خود گرفته و حالت افتادگی برطرف شود. داشتن تغذیه مناسب می تواند بر روی فرم سینه تاثیر داشته باشد. علاوه بر این فرد برای جلوگیری و یا درمان شل شدگی سینه باید مصرف برخی مواد غذایی را قطع و یا به حداقل برساند.

بالا بردن سینه ها با نخ

لیفت سینه با نخ یکی از روش هایی است که باعث می شود سینه ها از حالت افتادگی و شل شدگی در آیند. در حین انجام این عمل داروی بی حسی تزریق شده و بیمار دردی را احساس نمی کند. در این عمل نخ با استفاده از سوزن وارد سینه شده و مانند قلاب رو به بالا کشیده می شود. این نخ ها در نقاط مختلفی وارد سینه شده و فرم آن را تغییر می ‌دهند. نخ های استفاده شده در این عمل هیچ گونه خطری برای بیمار ندارند. ماندگاری عمل لیفت سینه با نخ موقتی است و پس از آن لازم است مجددا عمل انجام شود. مدت زمان انجام لیفت سینه با نخ کوتاه است.

روش های بالا بردن سینه های افتاده

همانطور که بیان کردیم روش های زیادی برای لیفت سینه های افتاده وجود دارد. تاثیر هر روش به مقدار افتادگی در سینه ها بستگی دارد. هر کدام از این روش ها مقداری بر روی فرم سینه تاثیر دارد. به عنوان مثال در مواردی که شل شدن سینه کم باشد می ‌توان با استفاده از روش های ورزشی و تغذیه ای فرم آن را تغییر داد. اما اگر سینه بیش از حد تغییر فرم داشته باشد لازم است عمل جراحی انجام شود. یکی از عمل هایی که باعث بالا کشیدن سینه های افتاده می‌ شود لیفت سینه است. این عمل به حد چشمگیری فرم سینه ها را تغییر می‌ دهد.

افتادگی سینه در آقایان

افتادگی و شل شدن سینه ممکن است در آقایان هم به وجود آید. در واقع افتادگی سینه در آقایان زمانی رخ می دهد که فرد دارای سینه های بزرگی باشد. یکی از دلایلی که باعث این مشکل می شود این است که نسبت هورمون استروژن نسبت به تستسترون بیشتر است. یکی از بهترین راه های رفع این مشکل ورزش کردن است. به این گونه که افرادی که به طور مرتب ورزش می کنند از لحاظ هورمونی متعادل شده و در نهایت این مشکل برطرف می ‌شود. البته باید ورزش هایی انجام داد که سینه ها و ماهیچه های مربوط به آن را بیشتر درگیر کنند. در مواردی که نتوان با این روش افتادگی در سینه مردان را رفع کرد باید از روش های جراحی استفاده شود. در اکثر موارد از روش های لیپوساکشن، لیپوماتیک و ژنیکوماستی برای رفع این مشکل استفاده می شود.

هزینه عمل لیفت سینه

قیمت عمل لیفت سینه با توجه به تاثیر زیادی که دارد از حدود 45 میلیون تومان آغاز می شود و رقم نهایی به مقدار افتادگی سینه، مهارت جراح و هزینه مرکز جراحی بستگی دارد. در مواردی که علاوه بر لیفت و درمان افتادگی سینه باید حجم سینه را نیز افزایش داد می توان از عمل پروتز پکسی یا پروتز و لیفت همزمان استفاده کرد که در این صورت هزینه عمل از 50 میلیون تومان شروع می شود.


به این محتوا رای دهید..

۱
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000