مقالات لیفت سینه

مهم ترین تفاوت بین ماموپلاستی و لیفت سینه چیست؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

تفاوت عمل لیفت سینه و ماموپلاستی

دو جراحی اصلی که برای فرم دهی سینه استفاده می شود، ماموپلاستی و لیفت سینه یا ماستوپکسی است. بسیاری از افراد به دلیل شباهت هایی که این دو جراحی دارند دچار اشتباه شده و عمل مناسب را برای خود تشخیص نمی دهند. در این مطلب قصد داریم تفاوت های ماموپلاستی و لیفت سینه را بازگو کرده و مشخص کنیم که هر روش برای کدام فرد مناسب تر است.

اصلی ترین تفاوت لیفت سینه و ماموپلاستی باید گفت تفاوت در روش و هدف جراحی است. در عمل لیفت سینه به برداشت بافت سینه نیازی نیست و سایز سینه تغییری نمی کند. ولی در عمل ماموپلاستی قسمتی از بافت و پوست اضافه سینه برداشته می شود که باعث کوچکی سینه و خوش فرم آن می شود. این دو جراحی سینه در بخش های مختلف تفاوت هایی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

عمل لیفت سینه چیست؟

عمل بالا کشیدن یا لیفت سینه یکی از انواع جراحی زیبایی سینه است. هدف از انجام لیفت سینه رفع افتادگی، شل شدگی و حذف پوست اضافی سینه است. در عمل ماستوپکسی ممکن است به دلیل افتادگی زیاد، موقعیت نوک سینه تغییر پیدا کرده و بالاتر منتقل شود.

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی

عمل لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراح با ایجاد برش های لازم روی پوست به بریدن پوست اضافی می پردازد. عمل لیفت سینه سه نوع برش مرسوم دارد که جراح بهترین روش که مناسب فرد است را انتخاب می کند. علاوه بر برداشت پوست اضافه، موقعیت هاله و نوک سینه نیز طی جراحی تغییر می کند و متناسب با فرم و شکل سینه به طرف بالا کشیده می شود. سپس تمام نقاط برش خورده اعم از هاله دور نوک سینه و بافت های اطراف آن بخیه زده می شود.

برای بستن برش های عمل بالا کشیدن سینه از بخیه های قابل جذب استفاده می شود. ولی جای زخم و بخیه روی پوست باقی می ماند که می ‌توان با استفاده از کرم ها و ژل های مخصوص تا حد چشمگیری این زخمها را کمرنگ کرد.

نمونه عمل لیفت سینه

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی سینه است. عمل ماموپلاستی کاهشی برای افرادی که سایز و حجم سینه آنها زیاد است و این موضوع باعث ایجاد درد و ناراحتی مزمن در ناحیه کتف، سرشانه و گردن شده است.

روش انجام عمل ماموپلاستی

در عمل ماموپلاستی سه نوع برش وجود دارد و روش مناسب متناسب با حجم چربی و سایز سینه توسط پزشک متخصص انتخاب می شود. عمل کوچک کردن سینه نیز مانند عمل لیفت سینه به صورت بیهوشی عمومی انجام می‌ شود. پر کاربرد ترین برش ماموپلاستی نوع لنگری است که برای ایجاد تغییرات اساسی در سینه مورد استفاده قرار می گیرد. جراح بعد از بیهوشی با ایجاد برش در ناحیه اطراف نوک سینه و قسمت انتهایی سینه به برداشت چربی و پوست اضافی می پردازد.

 گفتنی است در عمل ماموپلاستی موقعیت هاله دور نوک سینه تغییر می کند دلیل آن هم ایجاد تناسب با سایز جدید سینه و زیبایی بیشتر آن است. بهترین دکتر ماموپلاستی با تجربه و مهارت بالای خود از قطع ارتباط عصب ها و غدد شیردهی با نوک سینه جلوگیری می کند تا حس نوک سینه و توانایی شیردهی از بین نرود. در عمل ماموپلاستی مانند عمل لیفت سینه جای زخم و بخیه ها روی پوست باقی می ماند که با گذشت زمان و با استفاده از پمادهای مخصوص این زخم ها کمرنگ می شود.

نمونه عمل ماموپلاستی

تفاوت کاندیدای مناسب عمل لیفت سینه و ماموپلاستی

همانطور که گفته شد این دو عمل از روش جراحی مشابه هم استفاده می کنند اما اصلی ترین تفاوت آن ها در کاندید مناسب برای عمل است.

افرادی که بافت چربی زیاد و سینه های بزرگ و حجیم دارند و همین امر باعث ایجاد درد و نامتناسب بودن اندام آنها شده است کاندیدای مناسب برای عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه هستند. این افراد هم به دلیل بارداری و شیردهی و هم به دلیل بافت چربی اضافی در سینه به مرور دچار بزرگی و افتادگی سینه شده اند.

کاندید مناسب ماموپلاستی

افرادی که بنابر دلایل طبیعی و یا به مرور زمان دچار چین و چروک، افتادگی و شل شدگی سینه شده اند و از سایز سینه خود رضایت دارند، مناسب برای عمل لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه هستند. بیشتر تغییرات این عمل روی پوست سینه صورت گرفته و حجم سینه تغییر زیادی نمی کند.

مشاوره و استعلام هزینه جراحی

09120245946

09129241081

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ماندگاری نتایج لیفت سینه و ماموپلاستی چه تفاوتی با هم دارند؟

تغییرات ایجاد شده در ماموپلاستی و ماستوپکسی دائمی بوده و به خودی خود می تواند تا پایان عمر هم ماندگار باشد باید نکات خاصی را رعایت کرد تا بتوان برای مدت طولانی از نتیجه عمل لذت برد.

ماندگاری نتایج عمل لیفت سینه به نوسانات وزنی فرد و رعایت رژیم غذایی متعادل بستگی دارد. یعنی اگر فرد به صورت مداوم دچار افزایش و کاهش وزن شود سینه دچار افتادگی و شل شدگی می شود. بهتر است بعد از بارداری برای ماستوپکسی اقدام کرد.

در عمل ماموپلاستی علاوه بر نوسانات وزنی و افزایش وزن، بارداری و شیردهی مجدد هم می تواند بزرگی بافت سینه را به دنبال داشته باشد. برای اینکه نتایج ماموپلاستی به مدت طولانی باقی بماند بهتر است زمانی که قصد بارداری مجدد وجود ندارد، این عمل را انجام داد.

تفاوت برش های لیفت سینه و ماموپلاستی

میزان افتادگی و بزرگی بافت سینه در همه افراد یکسان نیست و به همین دلیل برای کوچک کردن سینه یا لیفت سینه از سه نوع برش استفاده می شود. در صورتی که سینه به تغییرات زیادی نیاز داشته باشد از کامل ترین برش یعنی نوع لنگری که از قسمت زیر سینه به طور عمودی با هاله دور نوک سینه می رسد، استفاده می شود. تفاوت برش ها در لیفت سینه و ماموپلاستی در عمق برش است. در عمل ماموپلاستی که باید بافت اضافی هم بریده شود از برش های عمیق تری استفاده می شود.

برش های ماموپلاستی

تفاوت دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل ماموپلاستی و لیفت سینه

تورم، کبودی و التهاب بعد از عمل لیفت سینه و ماموپلاستی مشابه به یکدیگر هستند. در هر دو عمل بالا کشیدن سینه و عمل کوچک کردن سینه باید از گن کششی مخصوص استفاده کرد و این کار را برای حداقل شش هفته ادامه داد. در هر دو روش عمل اگر جا به جایی نوک سینه صورت بگیرد روند بهبودی طولانی تر و دوره نقاهت افزایش می یابد. در این صورت باید از برش های اطراف نوک سینه با دقت بیشتری مراقبت کرد.

نمونه عمل کوچک کردن سینه

در عمل لیفت سینه چون تخلیه چربی صورت نمی‌گیرد، محل برش های سینه زودتر بسته شده و طول بهبودی کوتاه تری نسبت به عمل کوچک کردن سینه دارد. ولی اگر عمل لیفت سینه با عمل پروتز همراه باشد یعنی عمل پروتز پکسی انجام شود دوره نقاهت مقداری طولانی تر می شود.

در عمل ماموپلاستی چون عمل تهاجمی تر بوده و حجم جراحی بیشتر است به نسبت دوره نقاهت و ریکاوری طولانی تر خواهد بود. دلیل آن هم تخلیه و ساکشن بافت های چربی سینه است. به طور معمول درد بعد از عمل ماموپلاستی از لیفت سینه مقداری بیشتر است که با استفاده از مسکن برطرف می شود. در پایان لازم به ذکر است که زمان مورد نیاز برای بهبودی در درجه اول به حجم عمل و تغییرات ایجاد شده و در درجه دوم به تایپ بدنی فرد بستگی دارد.

نمونه عمل بالا کشیدن سینه

هزینه عمل لیفت سینه و ماموپلاستی چقدر فرق دارد؟

هزینه عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی به طور میانگین از 10 میلیون تومان و هزینه ماموپلاستی از 14 میلیون تومان آغاز می شود. قیمت لیفت سینه و ماموپلاستی علاوه بر موارد مشابه مثل دستمزد جراح، دستمزد تیم جراحی و هزینه های کلینیک و بیمارستان در مواردی با هم تفاوت دارند.


به این محتوا رای دهید..

۲۵
۱
( امتیاز : ۹۶%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081