بهترین دکتر جراح سینه در تهران کیست؟
بهترین دکتر جراح سینه در تهران کیست؟ ۰۹۱۲۰۲۴۵۹۴۶
مقالات ماموپلاستی

شیردهی بعد از ماموپلاستی یا عمل جراحی زیبایی سینه

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

آیا عمل زیبایی سینه یا ماموپلاستی موجب اختلال در شیردهی می شود؟

این سوالی است که بسیاری از بانوان جوان قبل از جراحی لیفت سینه از پزشکان می پرسند. در مراجعان روزانه مجموعه جراحان این مسئله به وفور دیده می شود که غالبا نگران توانایی شیردهی خود بعد از عمل ماموپلاستی هستند. در پاسخ باید بگوییم که توانایی شیردهی پس از ماموپلاستی بیش از همه به عواملی همچون مهارت جراح و روند انجام جراحی بستگی دارد. در صورتی که ماموپلاستی بیمار در حالت ایده ‌آل و با استاندارد های لازم انجام نشده و جراح مهارت کافی را در این زمینه نداشته باشد، ممکن است بعدها برای شیردادن با مشکل مواجه شود. در این مقاله به بیان ارتباط شیردهی و جراحی ماموپلاستی می ‌پردازیم.

توجه: برای دریافت هزینه دقیق باید توسط پزشک مشاور بصورت انلاین ویزیت شوید.

تلفن تماس:

09103909029

مشاوره و نوبت دهی (جراحان برتر)

مشاوره جراحی

مشاوره در واتساپ      اینستاگرام عمل زیبایی

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

تاثیر ماموپلاستی بر شیردهی

آیا امکان شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی وجود دارد؟

معمولا طی جراحی ماموپلاستی، موقعیت نوک سینه تغییر کرده و بالاتر قرار داده شود. در این شرایط اگر جابجایی با دقت و مراقبت صورت نگیرد، ممکن است در شیردهی اختلال ایجاد شود. در حالت اصولی باید اتصال نوک سینه یا آرئولار با بافت داخلی سینه و غدد شیردهی قطع نشود. در چنین حالتی بانوان می‌ توانند پس از انجام عمل به راحتی به نوزاد خود شیر بدهند. در عمل ماموپلاستی نباید به مجاری شیری نوک سینه و بافت های غددی سینه آسیبی وارد شود.

عصب های سینه در پروسه شیردهی نقش اساسی را ایفا می کنند، این عصب ها باعث می شود پرولاکتین و اکسی توسین آزاد شده و شیر تولید شود. ممکن است پس از عمل ماموپلاستی این عصب ها ضعیف شده و تا مدتی احساس نوک سینه کمتر می‌ شود. بنابراین ممکن است شیردهی بعد از ماموپلاستی دچار مشکل شود. در چنین مواردی باید صبر کرد تا مسیر های عصبی ناحیه سینه بازسازی شده و پس از گذشت این زمان، شیردهی به حالت عادی خود باز می‌ گردد. بهتر است برای بارداری بعد از عمل ماموپلاستی با جراح زیبایی یا یک متخصص مامایی مشورت کرد. اگر احساس سطحی در نوک سینه و اطراف آن دچار اختلال نشده و مجاری شیردهی آسیب ندیده باشد، امکان شیردهی موفق بعد از جراحی زیبایی سینه بیشتر است.

نمونه عمل ماموپلاستی

راه های کاهش مشکلات شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی

به طور کلی در روزهای اول پس از زایمان، فشار شیردهی کمتر است. یکی از راه های رفع مشکل شیردهی پس از عمل ماموپلاستی این است که هر بار که شیر خوردن نوزاد تمام شد، مادر به مدت 5 دقیقه شیر سینه خود را بدوشد. می‌ توان شیر های دوشیده شده را در ظرف های مخصوص در یخچال نگهداری کرد تا نوزاد بتواند از آنها استفاده کند. برای دوشیدن شیر می‌ توان از شیر دوش خودکار استفاده کرد.

در صورتی که شیر مادر برای نوزاد کافی نباشد، می ‌توان از شیر خشک استفاده کرد. برای افزایش مقدار شیر، تمرین های دیگر هم وجود دارد. ماساژ دادن می‌ تواند تاثیر زیادی بر شیردهی داشته باشد. همچنین تغذیه مناسب مادر هم می ‌تواند باعث افزایش شیر شود.

ماموپلاستی و شیردهی

شیردهی بعد از جراحی سینه برای نوزاد دوم و سوم

به طور طبیعی توانایی شیردهی بانوان در فرزند های بعدی بیشتر است. طبق آمارهای به دست آمده و اطلاعاتی که از بیماران دریافت کردیم، توانایی شیردهی بعد از جراحی سینه برای فرزندان دوم و سوم کمتر دچار اختلال می ‌شود. به طور کلی هرچه از زمان عمل ماموپلاستی دور شویم، قدرت شیردهی بیشتر تقویت می‌ شود.

توصیه ما درباره شیردهی بعد از ماموپلاستی

به طور کلی تمام جراحان بر این باورند که بهترین زمان برای انجام جراحی ماموپلاستی هنگامی است که فرزند آخر متولد شده و بیمار دیگر قصد بارداری مجدد نداشته باشد. همچنین علاوه بر امکان اختلال در شیردهی، بارداری باعث می شود حالت سینه ها مجددا تحت تاثیر قرار بگیرد. در این حالت نتایج عمل از بین رفته و دوباره باید عمل ماموپلاستی انجام شود.


به این محتوا رای دهید..

۸
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

+989129241081