مقالات براکیوپلاستی

لیفت بازو با لیزر

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

افتادگی پوست بالای بازوها حتی در بین افرادی که اضافه وزن ندارند یک مشکل رایج است. زمانی که پوست خاصیت ارتجاعی طبیعی خود را از دست می‌دهد، با افزایش سن یا کاهش وزن افتادگی پوست رخ می‌دهد. بدون توجه به علت، افتادگی پوست در بالای بازوها، که معمولاً به آن "بال خفاش" گفته می‌شود، می‌تواند برای برخی باعث ایجاد احساس شرم شود.

در چنین حالتی افرادی به دنبال راحت‌ترین و کم دردسرترین اعمال جراحی برای لیفت بازوی خود هستند. لیفت بازو با لیزر یکی از آن دسته کارهای زیبایی است که در بین افراد واجد شرایط طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تفاوت جراحی لیفت بازو با لیفت بازو با لیزر

در روش جراحی لیفت بازو، از آرنج تا زیربغل گاهی تا قفسه سینه بیمار برش داده می‌شود و چربی‌های اضافی این قسمت خالی می‌شود. گاهی افرادی تمایلی برای ایجاد برش و بخیه روی پوست خود را ندارند و یا از کلوئیدی شدن آن می‌هراسند، در چنین مواردی می‌توانید از عمل لیفت بازو با لیزر استفاده کنید. در این روش با استفاده از دستگاه‌های مخصوص لیزر با ایجاد گرما بافت پوست را محکم می‌کنند.

یکی از جدیدترین روش‌های لیزر، فناوری Smartlipo® Triplex® است. در این روش چربی‌های اضافی بازوها به حالت مایع تبدیل می‌شوند و راحت‌تر از بین می‌روند و همچنین این روش به سفت شدن بازوها نیز کمک قابل توجهی می‌کند.

روش دیگر استفاده از امواج رادیویی یا Thermage treatment است که فرد با استفاده از این روش غیرتهاجمی به درمان افتادگی‌های بازوی خود کمک می‌کند. این روش که با نام آر اف شناخته می‌شود به سفت شدن بازوها نیز کمک خواهد کرد.

مراحل و نحوه لیفت بازو با لیزر

نحوه انجام لیفت بازو با لیزر به نوع دستگاه مورد استفاده بستگی دارد که در ادامه به تشریح نحوه کار هر یک پرداخته‌ایم.

در روش لیفت بازو با لیزر آر اف یا امواج رادیویی یک دستگاه روی بازوی فرد با اندکی فشار قرار می‌گیرد تا گرما از دستگاه به ناحیه مورد نظر وارد شود. با استفاده از گرما، تولید کلاژن در بازوی فرد صورت می‌گیرد و جالب اینجاست که سطح پوست شما کاملاً احساس خنکی دارد و این گرما صرفاً به بافت بازو وارد می‌شود. تحریک و تولید کلاژن به جوانسازی و سفت شدن پوست شل و افتاده کمک خواهد کرد. لیفت بازو با لیزر تقریباً یک ساعت زمان نیاز دارد و تا 24 ساعت ممکن است قرمزی، التهاب و درد را در این ناحیه احساس کنید که خیلی زود برطرف می‌شوند. بعد از تقریباً 6 ماه نتیجه فرآیند کلاژن سازی ظاهر می‌شود و شما به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

اما در روش Smartlipo® Triplex® یک لوله کوچک و توخالی زیر پوست بازوی شما قرار می‌گیرد. انرژی لیزر از طریق این لوله به سلول‌های چربی می‌رسد و باعث مایع شدن آن‌ها می‌شود. سپس، چربی مایع شده به آرامی از بدن ساکشن می‌شود. لیزر همچنین برای اعمال گرما به قسمت زیرین پوست استفاده می‌شود. این کار باعث سفت شدن پوست و افزایش تولید کلاژن بیشتر پوست می‌شود. کل این عمل معمولاً کم‌تر از چند ساعت طول می‌کشد و شما می‌توانید همان روز به خانه بازگردید.

کاندیدای مناسب لیفت بازو با لیزر

در این قسمت می‌خواهیم افراد مناسب برای لیفت بازو با لیزر را به شما عزیزان معرفی کنیم. شما در صورت داشتن این ویژگی‌ها می‌توانید کاندیدای مناسب لیفت بازو با لیزر باشید:

 • افرادی که به دلیل افزایش سن پوستشان به شدت شل شده است.

 • آن‌هایی که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار شلی پوست شده‌اند.

 • مناسب برای افرادی که به بلند کردن زیاد بازوها نیازی ندارند.

 • مناسب برای افرادی با وزن مناسب.

 • کسانی که مشکلات افتادگی پوست دارند.

 حال می‌خواهیم بدانیم افراد نامناسب برای لیفت بازو با لیزر چه ویژگی‌هایی می‌توانند داشته باشند:

 • افرادی که پوست خود را به روش‌های طبیعی و غیرطبیعی برنزه نکرده‌اند.

 • افرادی که روی پوست بازوی خود خالکوبی دارند.

 • افراد دارای پوستی شکسته همراه با التهابات پوستی.

 • عدم مصرف برخی داروهای خاص تا 6 ماه قبل از لیفت بازو با لیزر مانند داروهای ضد آکنه که باعث حساسیت به لیزر می‌شود.

 • به مدت یک هفته قبل از لیفت بازو با لیزر از استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی حاوی اسیدهای رتینول یا گلیکولیک اجتناب کنید.

 • افرادی که چربی زیادی در ناحیه بازو و زیربغل دارند.

مزایا و معایب لیفت بازو با لیزر

مزایا و معایب لیفت بازو با لیزر

همیشه به خاطر داشته باشید هر عمل زیبایی چه تهاجمی و چه غیر تهاجمی می‌تواند در کنار مزایای فوق‌العاده خود، از معایبی نیز برخوردار باشد. لیفت بازو با لیزر هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بیان چند مورد از مهم‌ترین مزایای لیفت بازو با لیزر می‌پردازیم:

 • تحریک و تولید کلاژن برای صاف شدن و جوانسازی پوست

 • غیرتهاجمی بودن آن

 • دوره نقاهت کوتاه

 • خونریزی کم

 • بدون نیاز به بیهوش کردن بیمار

 • دائمی بودن در صورت تمدید مستمر

در کنار بیان مزایای این روش در ادامه می‌خواهیم معایب لیفت بازو با لیزر را نیز برای شما عزیزان نام ببریم:

 • ایجاد قرمزی و تورم در پوست

 • مناسب نبودن برای افراد با چربی زیاد

 • مناسب نبودن برای افرادی با مشکلات پوستی حاد

 • تغییر رنگ پوست در برخی افراد

 • احساس بی‌حسی در ناحیه لیفت شده

ماندگاری لیفت بازو با لیزر چقدر است؟

ماندگاری لیفت بازو با لیزر یک فرآیند دائمی بوده به طوری که چربی‌های رسوب شده به کلی در این ناحیه برطرف می‌شوند. با تحریک کلاژن به صاف شدن پوست نیز کمک زیادی می‌شود. درست است که روند پیری فرد تأثیراتی بر روی پوست او دارد اما در هر حال به دلیل انجام لیفت بازو با لیرز ممکن است این روند در بازوی شما کم‌تر مشاهده شود.

مراقبت های بعد از لیفت بازو با لیزر

شاید الان این سؤال در ذهن شما ایجاد شود که چه عواملی در نتایج لیفت بازو با لیزر تاثیر دارند؟ باید بگوییم علاوه بر گذراندن جلسات لیزر موفق، مراقبت های بعد از لیفت بازو با لیزر نیز می‌توانند در نتیجه لیفت بازو تأثیر خود را بگذارند.

 

برای بالا بردن سرعت بهبود آثار لیفت بازو با لیزر بهتر است به توصیه‌هایی که پزشک به شما می‌گوید توجه کنید. از جمله مراقبت های بعد از لیفت بازو با لیزر به شرح زیر است:

 • استفاده از پوشش محافظ مانند آستین

 • مصرف به موقع داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک

 • بررسی و چک مستمر توسط پزشک

دوره نقاهت بعد از لیفت بازو با لیزر

در دوره نقاهت بعد از لیفت بازو با لیزر بهتر است زخم‌هایی که ایجاد شده‌اند را تمیز نگه دارید تا عفونتی وارد بدن شما نشود. حتماً داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر وقت مصرف کنید تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری کرده باشید و در نهایت چند روز بعد از انجام لیفت بازو با لیزر به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه کنید تا روند بهبودی شما را بررسی و کنترل کند.

عوارض لیفت بازو با لیزر

عوارض لیفت بازو با لیزر

اگر بخواهیم چند مورد از مهم‌ترین عوارض لیفت بازو با لیزر را برای شما عزیزان بیان کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • احتمال نامتقارن شدن بازوها

 • تحت تأثیر قرار گرفتن اعصاب در ناحیه بازو و بی‌حسی آن ناحیه

 • ایجاد زخم و خونریزی

هزینه لیفت بازو با لیزر

طبیعتاً هزینه لیفت بازو با عمل جراحی بسیار بالاتر از انجام لیفت بازو با لیزر خواهد بود. هزینه لیفت بازو با لیزر می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، مانند تخصص و میزان تجربه پزشک معالج شما. همچنین تفاوت در دستگاه‌های مختلف مورد استفاده نیز می‌تواند باعث تفاوت در هزینه لیفت بازو با لیزر شود.

اگر میزان چربی در ناحیه بازو زیاد باشد می توان از لیزر برای لیفت آن استفاده کرد؟

در حالی که هم جراحی لیفت بازو و هم لیفت بازو با لیزر فواید منحصر به فردی را ارائه می‌دهند، پیدا کردن تکنیکی که برای شما مناسب است ضروری است. لیفت بازو با لیزر برای بیمارانی که مقدار کم‌تری از چربی اضافی و پوست آویزان دارند ایده آل است. لیفت بازو با لیزر پوست را محکم می‌کند، اما نمی‌تواند همان میزان افتادگی پوست را که جراحی لیفت بازو اصلاح می‌کند را از بین ببرد.

اگر قبلاً مقدار قابل توجهی وزن از دست داده‌اید و پوست اضافی دارید، لیفت بازو با لیزر ممکن است نتیجه مورد نظر شما را ارائه ندهد، حتی اگر روشی کم‌تر تهاجمی را ترجیح دهید. مراجعه به یک کلینیک زیبایی و انجام یک مشاوره پزشکی تنها راه برای شناسایی بهترین گزینه برای شما است.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000