مقالات کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل یکی از مهترین اقدامات بعد از جراحی است و به شما کمک می‌کند تا نتایج مدنظرتان زودتر حاصل شود. انجام این مراقبت‌ها طبق دستورالعمل‌های پزشک همچنین به شما کمک می‌کند تا دچار عوارض کم‌تری شوید و روند ترمیم زخم و بهبودی تان نیز سریع‌تر پیش رود.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم تا با آگاهی بیشتر، بهترین نتیجه را گرفته و از آن لذت ببرید. البته انتخاب یک پزشک متخصص و مجرب اولین گزینه‌ای است که باید به آن فکر کنید زیرا اولین قدمی که در کاهش خطرات و نتایج بهتر جراحی به شما کمک می‌کند متخصص باتجربه است و دومین قدم رعایت مراقبت‌ها طبق دستور همان پزشک است.

رعایت دستورالعمل های پزشک بعد از کاشت ریش و سبیل

با رعایت دستورالعمل های پزشک بعد از کاشت ریش و سبیل یکی از مهم‌ترین مراقبت های پس از عمل کاشت ریش و سبیل را انجام می‌دهید. پس از انجام کاشت، پزشک توصیه‌هایی را در رابطه با روزهای ابتدایی پس از عمل و هفته‌های پیش رو به شما ارائه می‌دهد که باید به دقت به آن‌ها توجه کرده و انجام دهید. این توصیه‌ها شامل خوابیدن، غذا خوردن، حمام رفتن و مواردی از این دست هستند. همچنین داروها را طبق دستور پزشک مورد استفاده قرار دهید تا روزهای آتی پس از عمل برای شما دشوار نشود.

مصرف داروهای تجویزی بعد از کاشت ریش و سبیل

پزشک متخصص شما بعد از عمل کاشت برای شما داروهای آنتی بیوتیک تجویز می‌کند تا از عفونت احتمالی محل کاشت جلوگیری کند. این دارو می‌تواند به صورت قرص یا پماد برای بیمار تجویز شود. داورهای مسکن نیز یکی از داروهایی است که پزشک برای تسکین درد برای شما تجویز می‌کند. همچنین در این دوران بهتر است از داروهای تقویتی طبق نظر پزشک بیشتر از قبل استفاده شود تا بدن دچار ضعف نشود.

تغذیه و نوشیدن مایعات بعد از کاشت ریش و سبیل

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل در پیش گرفتن سبک زندگی سالم‌تر است. زیرا در این دوران شما باید از خوردن غذاهای چرب، شیرینی‌جات، تنقلات و مواد غذایی شور پرهیز کنید. تمام این مواد غذایی برای شما مضر هستند، زیرا می‌توانند روند بهبودی شما را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

مصرف به اندازه آب نیز می‌تواند در روند بهبودی سریع شما تأثیر مثبت داشته باشد. پس سعی کنید پیش از روز عمل کاشت، بدن خود را هیدراته نگه دارید.

عدم مصرف سیگار و الکل بعد از کاشت ریش و سبیل

همانطور که گفته شد یکی از مراقبت های مؤثر پس از کاشت ریش و سبیل ترک مواد مضری است که جزوی از سبک زندگی شما بوده‌اند. مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل تنها شامل تغذیه درست نیست، بلکه با حذف برخی موارد شما می‌توانید سلامتی را به همراه بهبودی سریع به خود هدیه دهید. عدم مصرف سیگار و الکل بعد از کاشت ریش و سبیل یکی از آن دسته مراقبت‌هایی است که این دو مورد مهم را به شما هدیه می‌دهد.

پرهیز از لمس کردن ریش و سبیل پیوند شده بعد از کاشت

زخم‌های ایجاد شده روی سر یا صورت شما ممکن است بعد از چند روز شروع به پوسته ریزی کنند یا حتی ترشحاتی را در قسمت کاشته شده مشاهده کنید. به هیچ عنوان این زخم‌ها را دستکاری نکنید و محل کاشت را لمس نکنید، زیرا با این کار آلودگی را وارد بدن خود کرده‌اید. همچنین در صورت ایجاد خارش می‌توانید به آرامی با استفاده از لوسیون‌ها و شوینده‌هایی که مورد تأیید پزشک است، محل کاشت را شستشو دهید.

نحوه شستشو صورت بعد از کاشت ریش و سبیل

یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل نحوه شستشو و تمیز کردن ناحیه اهدای فولیکول و ناحیه پیوند آن است. در این قسمت به صورت موردی به چند نکته مهم در این رابطه اشاره کرده‌ایم:

  • حتما محل کاشت را تمیز نگه دارید تا از بروز هرگونه عفونتی جلوگیری شود.

  • تا 48 ساعت شستشوی سر و صورت نداشته باشید؛ در صورت نیاز به استحمام فقط بدن خود را با آب بشویید.

  • در روز سوم بعد از عمل کاشت، می‌توانید با ملایمت فراوان ریش و سر خود را بشویید. در صورتی که محکم این کار را انجام دهید، ممکن است فولیکول‌های پیوندی آسیب ببینند.

  • آن قسمت از سر که فولیکول از آن برداشته شده است، نباید مستقیماً زیر دوش قرار بگیرد زیرا ممکن است باعث بروز التهاباتی در سر فرد شود.

استراحت و خوابیدن بعد از کاشت ریش و سبیل

یکی از نکات مهم مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل که در هنگام خوابیدن و استراحت باید رعایت شود، بالاتر قرار دادن سر از سطح بدن است. برای انجام این کار حتما موقع خواب و استراحت از 2 یا 3 بالش زیر سر خود استفاده کنید. سعی کنید به هیچ عنوان به پهلو یا شکم نخوابید، زیرا این کار می‌تواند به موهای کاشته شده آسیب رسانده و روند بهبودی را دچار اختلال کند. این کار را حداقل به مدت 10 روز انجام دهید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب پس از کاشت ریش و سبیل

یکی از اصلی‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل دوری از نور خورشید است. توجه کنید که بعد از عمل کاشت ریش و سبیل تا چند هفته نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید زیرا اشعه خورشید می‌تواند پوست شما را تحت تأثیر قرار دهد. در صورت لزوم حتماً از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید و محل کاشته شده را بپوشانید.

فعالیت و ورزش بعد از کاشت ریش و سبیل طبیعی

تا چند هفته از انجام فعالیت‌های بدنی ورزش که می‌تواند باعث تعریق شما شوند اجتناب کنید. زیرا تعریق می‌تواند جلوی روند بهبودی شما را بگیرد و علاوه بر آن با به خطر انداختن نتایج جراحی، ضررهای غیرجسمانی برای شما داشته باشد مانند از دست دادن هزینه‌ای که بابت کاشت داشته‌اید.

اصلاح ریش بعد از کاشت ریش و سبیل

اصلاح ریش بعد از کاشت ریش و سبیل

سؤال مهمی که ذهن بسیاری از افرادی که به تازگی کاشت ریش و سبیل انجام داده‌اند را درگیر خود کرده این است که تراشیدن ریش بعد از کاشت ریش و سبیل پس از چه مدت زمانی امکان پذیر است؟ اصلاح ریش بعد از کاشت ریش و سبیل بستگی زیادی به شرایط فیزیکی شما دارد، گاهی فرد می‌تواند بعد از دو هفته شروع به اصلاح ریش خود کند، گاهی نیز پس از چند روز ممکن است ریزش ریش آغاز شود. به همین دلیل فرد باید منتظر رویش مجدد ریش خود باشد و سپس با مشورت و صلاحدید پزشک خود دست به اصلاح ریش و سبیل خود بزند. به طور کلی، برای اصلاح ریش خود عجله نداشته باشید و در صورت ریزش آن اصلا نگران نباشید.

شنا کردن بعد از کاشت ریش و سبیل

از آن‌جایی شنا کردن بعد از کاشت ریش و سبیل می‌تواند باعث بروز عفونت در فرد شود، معمولاً پزشکان چند هفته ابتدایی کاشت را زمان مناسبی برای شنا کردن در استخر نمی‌دانند، زیرا زخم‌های ایجاد شده محل تجمع انواع میکروب و باکتری است و می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.

چه مدت زمان مرخصی بعد از کاشت ریش و سبیل لازم است؟

تقریبا 3 روز زمان نیاز دارید تا از نظر جسمی و ظاهری برای ورود به محل کار خود حاضر شوید، البته در صورت عدم رعایت تمام دستورالعمل‌های مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل ممکن است زمان مرخصی شما افزایش یابد و روند بهبودی شما مختل شود. پس به هیچ عنوان از توصیه‌های پزشک باتجربه و متخصص خود سر باز نزنید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000