مقالات جراحی چشم

اقدامات قبل از جراحی لازک چشم

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

جراحی لازک چشم که معمولاً برای برطرف کردن عیوب انکساری چشم مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز مانند دیگر جراحی‌ها، نیازمند انجام اقداماتی است. اقدامات قبل از جراحی لازک چشم به نوعی مراقبت قبل از عمل محسوب می‌شوند و پزشکان متخصص انجام آن‌ها را به شدت توصیه می‌کنند. زیرا نتیجه عمل لازک شما به رعایت این اقدامات بستگی دارد.

معاینه قبل از جراحی لازک

قبل از جراحی، پزشک باید به طور کامل چشم فرد را معاینه کند تا بهترین روش درمان برای او را تشخیص دهد. سپس اطلاعات پزشکی لازم را در مورد سابقه پزشکی فرد از او دریافت می‌کند و ضمن بررسی این سوابق و آزمایشات انجام شده نوع عمل و تاریخ آن را مشخص می‌کند و درباره عوارض، نتایج و فواید آن با بیمار بحث و گفت و گو می‌کند. هدف از تمام این معاینات گرفتن بهترین نتیجه از عمل لازک خواهد بود.

اطلاع در مورد وضعیت سلامتی به پزشک قبل از عمل لازک

پزشک شما باید قبل از جراحی لازک چشم، اطلاعات کافی و لازم درباره وضعیت سلامتی شما چه در گذشته و چه در حال حاضر داشته باشد. همچنین پزشک باید به طور دقیق از داروهایی که به صورت منظم مصرف می‌کنید و داروهایی که ممکن است به آن‌ها حساسیت داشته باشید، اطلاع داشته باشد.

انجام تست های لازم قبل از جراحی لازک چشم

یکی از اقدامات قبل از جراحی لازک چشم انجام آزمایش‌هایی است که پزشک برای شما در نظر گرفته است. این آزمایشات شامل ارزیابی ضخامت قرنیه و نقشه برداری از آن و آزمایش‌هایی همچون فشار چشم و گشاد شدن مردمک خواهد بود.

شاید در ظاهر این آزمایشات پیچیده به نظر برسند اما بهتر است بدانید هر کدام از آن‌ها بدون درد و به راحتی انجام می‌شوند و جای هیچ گونه نگرانی نیست. ما به شما توصیه می‌کنیم اطلاعات خود را قبل از عمل بالا ببرید تا با خیالی آسوده‌تر به انجام آن بپردازید.

هماهنگی با فردی به عنوان همراه قبل از جراحی لازک چشم

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از عمل لازک چشم صحبت کردن با یکی از نزدیکان برای مراقبت از شما در روزهای ابتدایی پس از عمل است. از آن جایی که بعد از عمل لازک توانایی رانندگی ندارید، لازم است کسی شما را به خانه برساند و تا ساعاتی پس از عمل شما را در انجام امور شخصی یاری کند.

عدم استفاده از لنز تماسی قبل از عمل لازک چشم

در صورت استفاده از لنزهای تماسی، باید قبل از عمل لازک چشم، استفاده از آن‌ها را برای مدتی متوقف کنید. زیرا لنزهای تماسی می‌توانند شکل قرنیه شما را تغییر دهند، به طوری که بر دقت اندازه گیری‌های انجام شده در طول معاینه چشم قبل از جراحی تأثیر بگذارد. پزشک شما حتماً دستورات لازم را در خصوص استفاده از لنزهای تماسی به شما ارائه خواهد داد.

پوشیدن لباس راحت قبل از جراحی لازک

در روز جراحی پوشیدن لباس تنگ باعث می‌شود شما نتوانید به راحتی حرکت کنید و ممکن است باعث ناراحتی شما در طول عمل شود. لباس راحت و آزاد باعث می‌شود شما احساس آرامش بیشتری در حین عمل داشته باشید و پس از عمل نیز به راحتی بتوانید آن‌ها را تعویض کنید. حتی الامکان از پوشیدن لباس‌هایی از جنس پشم در این روز جداً خودداری کنید زیرا پرز این گونه لباس‌ها شما را اذیت خواهند کرد.

افزایش مصرف آب در روزهای منتهی به عمل لازک

نوشیدن آب بیشتر در روزهای نزدیک به عمل لازک چشم برای تسریع بهبودی پس از عمل بسیار مهم است. علاوه بر این، همان طور که می‌دانید، یکی از عوارض جانبی عمل لازک ، خشکی چشم است. آبرسانی باعث از بین رفتن این خشکی چشم پس از عمل می‌شود. پس سعی کنید حداقل هشت لیوان آب در روز مصرف کنید.

عدم مصرف الکل و سیگار قبل از جراحی لازک

توصیه می‌شود از مصرف هر گونه مشروبات الکلی در روز جراحی خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند روند بهبودی شما را بسیار آرام کند. همچنین اگر به طور مکرر سیگار می‌کشید و قادر به ترک آن نیستید بهتر است در محیط‌های باز این کار را انجام دهید تا دود سیگار چشم شما را پس از جراحی لازک تحریک نکند و باعث آسیب به چشم شما نشود.

عدم مصرف برخی داروها قبل از انجام عمل لازک

مصرف برخی از داروها می‌تواند باعث بروز عوارضی در حین یا پس از عمل لازک چشم شود. پس حتماً درباره تمام داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است پزشک قبل از جراحی مصرف برخی از داروها را متوقف کند.

برنامه ریزی مرخصی از کار قبل از جراحی لازک

ترجیحاً تا چند روز پس از عمل به استراحت کامل بپردازید و از قبل، از محل کار خود مرخصی بگیرید. علت اهمیت مرخصی این است که در این دوران شما باید استفاده از سیستم‌های کامپیوتری و گوشی‌های همراه را کنار بگذارید و به استراحت بپردازید تا روند بهبودی شما به درستی طی شود.

اقدامات ضروری قبل از جراحی لازک چشم

اقدامات ضروری قبل از جراحی لازک چشم

اقدامات قبل از لازک چشم در روز عمل نیز شامل مواردی است که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم؛

  • استفاده از مواد آرایشی و کرم‌ها را در روز عمل ممنوع است.

  • استفاده از هرگونه عطر یا لوسیون در ناحیه صورت در روز عمل کاملاً اشتباه است.

  • صبح روز عمل خود دوش بگیرید.

  • برنامه‌ریزی برای روزهای بعد از عمل مانند تهیه داروهای مورد نیاز از مهم‌ترین اقدامات قبل از عمل لازک چشم است.

  • قبل از جراحی لازک یک وعده غذایی سبک مصرف کنید.

  • موهای خود را طوری جمع کنید که در حین عمل مزاحمتی ایجاد نکند.

  • در صورت مساعد نبود حالتان در روز عمل بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
Procedures before LASEK surgery
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000