مقالات لیفت ران

اقدامات قبل از لیفت ران

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

اقدامات قبل از لیفت ران از مهم‌ترین کارهایی است که شما به عنوان بیمار موظف به انجام آن‌ها هستید، زیرا انجام درست این اقدامات است که نتیجه عمل جراحی لیفت ران شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به بهبود هرچه سریع‌تر شما کمک می‌کند.

در ابتدا بهتر است با یک پزشک متخصص که تجربه کافی در زمینه لیفت ران دارد، مشورت کنید. در طول جلسه مشاوره شما باید درباره سوابق پزشکی و انتظارات خود از این عمل با پزشک صحبت کنید و پزشک نیز موظف است درباره نحوه عمل و نتیجه آن به شما توضیح دهد و تمام نگرانی‌های شما را در رابطه با عمل لیفت ران و نتیجه آن از بین ببرد.

در وهله بعدی داشتن انتظارات واقع بینانه از عمل و نتایج آن می‌تواند شما را در دوران نقاهت کمک زیادی کند. همان طور که می‌دانید، بهبود پس از جراحی لیفت ران یک پروسه زمان بر است و بیمار با تورم‌ها و کبودی‌هایی در این دوران مواجه می‌شود که گاهی دیدن آن‌ها برای شخص آزار دهنده است. پس باید در این دوران صبر پیشه کرد و نسبت به نتیجه عمل لیفت ران انتظارات واقع بینانه‌ای داشت.

اقدامات قبل از لیفت ران

انجام آزمایش قبل از لیفت ران

یکی از اصلی‌ترین اقدامات قبل از جراحی لیفت ران انجام آزمایشات و ارزیابی‌های پزشکی به این منظور است که آیا بیمار در حال حاضر و با داشتن شرایط فیزیکی کنونی گزینه مناسبی برای انجام جراحی لیفت ران هست یا خیر؟

در همین راستا پزشک موظف است آزمایشاتی را از بیمار بگیرد از جمله؛ آزمایش هموگلوبین که میزان آهن موجود در گلبول‌های قرمز را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. پایین بودن سطح گلبول‌های قرمز و سطح هموگلوبین نشان می‌دهد بیمار دچار کم خونی است. همچنین میزان گلبول‌های سفید را نیز در فرد مورد بررسی قرار می‌دهند. هرچه گلبول‌های سفید کم‌تر باشد، احتمال بروز عفونت در بیمار بیشتر خواهد بود.

در این میان پزشک، سطح فشار خون بیمار، نداشتن بیماری‌های خاص مانند سرطان و ایدز و همچنین داشتن دیابت را در فرد مورد بررسی قرار می‌دهد. در برخی موارد نیز آزمایشاتی همچون آزمایش بارداری نیز می‌تواند در انجام دادن یا ندادن عمل جراحی لیفت ران، تأثیرگذار باشد.

استراحت قبل از لیفت ران

از آن جایی که پس از جراحی لیفت ران روند عادی زندگی تا حدودی مختل می‌شود، بهتر است قبل از انجام این عمل خوب استراحت کنید. روزهای پس از جراحی لیفت ران، شما از انجام هر گونه فعالیتی مانند راه رفتن و دوش گرفتن منع می‌شوید پس بهتر است روزهای قبل از عمل لیفت ران در آرامش سپری شوند و بدن تا حدودی به استراحت عادت کند.

تغذیه و رژیم غذایی مناسب قبل از لیفت ران

استفاده از یک رژیم غذایی مفید و متعادل قبل از عمل می‌تواند در روند بهبودی شما پس از جراحی لیفت ران تأثیرات مثبتی داشته باشد. مصرف ویتامین‌ها، مواد معدنی و غذاهای غنی از پروتئین به بهبود زخم‌های شما و بازگشت هر چه زودتر سلامتی به شما کمک شایانی خواهد کرد.

تنظیم دوز داروها و عدم استفاده از برخی داروها قبل از لیفت ران

پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم، پزشک درباره وضعیت سلامت شما اطلاعاتی کسب می‌کند و در راستای آن شما را از مصرف برخی داروها منع و برای شما مصرف برخی داروها را تجویز می‌کند، تا از نظر فیزیکی نیز برای جراحی لیفت ران آماده شوید. به طور مثال، مصرف داروهای رقیق کننده خون قبل از عمل جراحی لیفت ران توسط همه پزشکان منع می‌شود زیرا مصرف این دارو، احتمال خونریزی حین و پس از عمل را افزایش می‌دهد.

هیدراته نگه داشتن بدن قبل از جراحی لیفت ران

بدن خود را هیدراته نگه دارید و از در معرض خورشید قرار گرفتن اجتناب کنید. آبرسانی به بدن می‌تواند عوارض پس از عمل جراحی لیفت ران را تا حد زیادی کاهش دهد و از بروز تورم و کبودی ناشی از عمل جراحی جلوگیری کند.

عدم مصرف نوشیدنی الکلی و سیگار قبل از لیفت ران

به توصیه پزشکان، بیمار باید حداقل دو هفته قبل از جراحی لیفت ران از مصرف مشروبات الکلی و سیگار اجتناب کند. سیگار و هر نوع دخانیاتی می‌تواند خطر عفونت و افزایش خونریزی را در فرد بالا ببرد. همچنین مصرف مشروبات الکلی خطر کم آب شدن بدن را در پی خواهد داشت. اما مصرف هر دوی این‌ها می‌تواند باعث افت شدید قند خون در بیمار و بروز خطرات جانی برای وی شود.

آماده سازی خانه و خرید داروها برای بعد از لیفت ران

قبل از رفتن به بیمارستان جهت انجام عمل لیفت ران، باید برای برخی امور برنامه‌ریزی کنید. به طور مثال بهتر است از محل کار خود تقاضای چند روز مرخصی کنید، زیرا در روزهای ابتدایی بعد از عمل، شما نیاز به استراحت در موقعیت‌های خاص دارید.

در وهله دوم بهتر است در روزهای قبل از عمل، اقدام به خرید داروهای تجویز شده توسط پزشک برای دوره نقاهت خود کنید. همچنین داروها و وسایل ضروری خود را در جایی در نزدیکی محل استراحت خود قرار دهید تا در روزهای پس از عمل لیفت ران دسترسی به آن‌ها برای شما دشوار نباشد.

کمک از یک دوست برای حمل و نقل بعد از لیفت ران

عمل لیفت ران نیاز به بیهوشی کامل دارد و به این ترتیب فرد نمی‌تواند پس از عمل به تنهایی به منزل بازگردد. یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از جراحی لیفت ران کمک خواستن از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده برای رساندن شما به منزل و مراقبت از شما حداقل در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل است.

ثابت نگه داشتن وزن قبل از عمل لیفت ران

بعد از این که شما به طور قطع تصمیم به انجام عمل جراحی لیفت ران گرفتید پزشک به شما توصیه می‌کند سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید و سبک زندگی خود را تغییر ندهید تا در روند عمل جراحی خللی ایجاد نشود و از نتیجه نهایت رضایت را داشته باشید.

اقدامات لازم در روز جراحی لیفت ران

در روز جراحی، انجام برخی اقدامات قبل از لیفت ران برای شما ضروری است. پزشک قبل از روز عمل این موارد را به شما گوشزد می‌کند و شما نیز باید نسبت به انجام آن‌ها اقدام کنید. از جمله این اقدامات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛

  • دوش گرفتن و شستن موهای خود، زیرا تا چند روز پس از عمل نمی‌توانید استحمام کنید.

  • لباس راحت و گشاد بپوشید طوری که پوشیدن و درآوردن آن برایتان دشوار نباشد و ناحیه عمل شده تحت فشار قرار نگیرد.

  • کفش راحت بپوشید تا برای پوشیدن کفش مجبور به فعالیت بدنی زیاد نداشته باشید.

  • از لوسیون و شوینده‌های معطر در قسمت ران به هیچ عنوان استفاده نکنید.

  • ممکن است یک شب را در بیمارستان سپری کنید، پس بهتر است لوازم شخصی مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.


به این محتوا رای دهید..

۰
۰
( امتیاز : ۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000