مقالات عمل بینی

عمل بینی بدون تامپون چگونه است؟

مشاورین زیبایی جراحان نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین زیبایی جراحان کلیک کنید.
بپرس مشاوره رایگان

عمل بینی یک روش زیبایی است که در اکثر موارد به منظور زیبایی بینی انجام می شود. افراد معمولاً برای تغییرات در ناحیه بینی این عمل را انجام می دهند. در برخی از موارد پس از این جراحی از تامپون استفاده می شود. تامپون ها پانسمان هایی هستند که در داخل بینی قرار داده می شوند تا از خونریزی جلوگیری کنند. این پانسمان از جنس گاز استریل می باشند. البته در برخی از موارد ممکن است نیاز به استفاده از تامپون نباشد. برخی از افراد به دلیل درد بینی بعد از برداشتن تامپون ترجیح می دهند از آن استفاده نکنند.

جراحی بینی بدون تامپون چیست؟

عمل بینی بدون تامپون روشی است که در آن پس از عمل بینی ، تامپون قرار داده نمی شود. برخی از افراد ممکن است بخاطر ترس از درد هنگام برداشتن تامپون از جراح بخواهند از این پانسمان ها برای آن ها استفاده نکنند. در چنین مواردی به جای تامپون از اسپلینت داخلی استفاده می شود. اسپلینت ها دارای کانال هایی هستند که باعث می شوند فرد تنفس بهتری داشته باشد. با جایگزین شدن این ابزار به جای تامپون دیگر مشکلی برای فرد به وجود نمی آید. البته باید بیان کنیم که استفاده از تامپون در گذشته دردناک بود. امروزه از تامپون های کوچکتری استفاده می شود. به همین دلیل در هنگام خارج کردن آن ها فرد درد آن چنانی را احساس نمی کند.

جایگزین تامپون بینی بعد از جراحی چیست؟

نمی توان تامپون ها را حذف کرده و چیزی به جای آن قرار نداد. به همین دلیل جراحان به جای این تامپون از اسپلینت ها استفاده می کنند. جنس این وسایل معمولاً از سیلیکون است. این اسپلینت ها در ناحیه قسمت میانی خود داری یک کانال هستند. این کانال باعث می شود فرد در تنفس با مشکل روبرو نشود. به این اسپلینت ها آتل داخل بینی هم گفته می شود. استفاده نکردن از تامپون می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. امروزه در 80 درصد از موارد از تامپون استفاده می شود. جراحان زیادی هنوز استفاده از تامپون را به دیگر روش ها ترجیح می دهند.

جایگزین تامپون بعد از عمل بینی

گچ استنت بینی چیست؟

گچ استنت یک وسیله ی پزشکی است که در مواردی به جای تامپون استفاده می شود. این استنت از جنس پلاستیک ژله ای بوده و به هر شکلی در می آید. این موضوع باعث می شود که در هنگام خارج کردن آن ها مشکلی به وجود نیاید. پس از هفت روز این وسایل بر داشته می شوند. نرم شدن ایروی ها پس از گرم شدن باعث می شود که مشکلاتی را به وجود نیاورند. این ابزار ها در کنار تیغه بینی قرار گرفته و از آن پشتیبانی می کنند.

تفاوت تامپون و استنت بینی چیست؟

یک تفاوت اصلی که تامپون و استنت بینی با هم دارند جنس آن ها است. تامپون ها معمولاً از جنس گاز استریل هستند. اما جنس استنت ها از پلاستیک های ژله ای می باشند. در صورتی که تامپون به مدت طولانی در بینی بماند به علت جذب خونریزی سفت می شود اما استنت بدون تغییر باقی می ماند. تامپون ها باعث جذب خونریزی و ترشحات می شوند. با این کار تامپون باعث کم شدن مقدار ورم و خونریزی می شود. اما استنت تنها نقش حمایتی از تیغه بینی را دارد. این لوازم پزشکی از نظر کارایی تفاوت های بسیار زیبای با هم داشته و هر کدام کاربردی دارند. در آخر تامپون ها پس از دو روز و استنت پس از هفت روز خارج می شوند.

جراحی بدون تامپون بهتر است یا با تامپون

بیشتر جراحان توصیه دارند که پس از انجام عمل بینی از تامپون استفاده شود. تامپون ها باعث می شوند که از خونریزی جلوگیری شود. همچنین باعث می شوند خون و خونابه به آن ها جذب شوند. همچنین از هماتوم جلوگیری می کند و باعث ترمیم استخوان ها می شود. استفاده نکردن از تامپون هم باعث می شود درد هنگام برداشتن آن وجود نداشته باشد. در این موارد ابزار دیگری جایگزین تامپون می شود. در صورتی که یک جراح خوب این تامپون ها را قرار دهد در هنگام جدا کردن آن ها دردی وجود نخواهد داشت. این جراح از تامپون های کوچک تر استفاده می کند. همچنین سعی دارد که تامپون ها را زود تر جدا کند تا به دیواره بینی نچسبند. در گذشته تامپون پس از پنج روز جدا می شدند اما امروزه پس از 48 ساعت خارج می شوند.

مزایای عمل بینی بدون تامپون

استفاده نکردن از تامپون پس از جراحی بینی می تواند مزایایی را برای فرد به همراه داشته باشد. یکی از مزایای این روش این است که دیگر درد هنگام خارج کردن تامپون وجود ندارد. همچنین استرس این موضوع برای بیمار از بین می رود. همچنین از وسایل جایگزین استفاده می شود که در حین خارج کردن آن ها دردی وجود نخواهد داشت. این وسایل پزشکی خود مزایایی را به همراه دارند. اسپلینت ها دارای کانال و سوراخ هایی هستند. این حفره ها باعث می شوند که فرد بتواند به راحتی نفس بکشد. استنت ها هم از جنس انعطاف پذیری بوده و جدا کردن آن ها برای بیمار بسیار آسان و بی درد است.

عوارض جراحی بینی بدون استفاده از تامپون

این عمل در کنار مزایای زیادی که دارد عوارضی را هم به همراه دارد. این عوارض باعث شده اند که بسیاری از جراحان ترجیح دهند که هنوز از تامپون در حین جراحی استفاده کنند. بیش از 80 درصد از عمل ها با استفاده از تامپون انجام می شوند.

عوارض عمل بینی بدون تامپون

  • از خونریزی های داخلی بینی جلوگیری نمی شود. این خونریزی ها در ناحیه بخیه ها و در تیغه بینی به وجود می آیند.
  • خونریزی ها در داخل بینی جذب نشده و بر روی دیواره آن خشک می شوند.
  • امکان بروز هماتوم بعد از جراحی وجود دارد.

هزینه جراحی بینی بدون تامپون

استفاده کردن یا نکردن از تامپون پس از انجام جراحی یک عامل تعیین کننده در مقدار قیمت عمل نمی باشد. این هزینه از عوامل مهم تری تأثیر می گیرد. هزینه تهیه اسپلینت ها یا ایروی ها نمی تواند رقم چشمگیری باشد. ممکن است باعث شوند که این هزینه مقدار جزئی تغییر کند اما تأثیرات آن چنانی ندارند. بر روی این هزینه عوامل مهم تری همچون مهارت پزشک، روش انجام عمل، مقدار مشکلات بینی، هزینه مرکز جراحی و... تأثیر می گذارند. اگر می خواهید از این هزینه مطلع شوید به جراح مراجعه کنید.


به این محتوا رای دهید..

۴
۰
( امتیاز : ۱۰۰%)
ارسال دیدگاه:
captcha
سوال خود را از ما بپرسید
مشاورین زیبایی جراحان
بستنمشاورین زیبایی جراحانمشاورین زیبایی جراحان

سوالات خود را از پزشکان مشاور جراحان بپرسید

00000000000